Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/dritaaaaa.jpg

Super Drita mposht Sileksin, e pret Legia e VarshavësSkuadra kampione e Kosovës, Drita, ka shkëlqyer në ndeshjen e sotme kundër skuadrës maqedonase Silkes, të cilën e mposhti si mysafire me rezultat 2:0, në ndeshjen e vlefshme për kualifikimet në Ligën e Evropës, shkruan gazeta Objektiv.

Fidan Gërbeshi në minutën e 48-të nga penalltia dhe Ardian Limani (80’) pas një aksioni shumë të mirë shënuan për Dritën.

Kampioni i Kosovës pas një jave do të jetë mysafire e skuadrës së njohur polake, Legia të Varshavës, ndaj së cilës do të tentojë të shënojë suksesin e radhës.

Të fundit

Real Madridi befasohet në shtëpi, mposhtet nga Shakhtari

Real Madridi është mposhtur nga Shakhtar Donetsk me rezultat 2-3  në ndeshjen e parë të grupeve në edicionin 2020/21 në Ligën e Kampionëve. Mbretërit janë befasuar në shtëpi në ndeshjen

Trajneri i Prishtinës, Ramadani: Ndeshjen derbi e fituam me plot meritë

Trajneri i Prishtinës, Zekirija Ramadani, ka thënë se dy javët që i kishin pauzë, ia kanë mundësuar skuadrës të punojë dhe frytet po vijnë. Prishtina mposhti si mysafirë Feronikelin me re

A jeni gati për meçin e madh?

Khabib Nurmagomedovi, do të ketë një meç të rëndësishëm këtë javë. Mjeshtri i arteve luftarake, do të sfidohet nga amerikani, Justin Gaethje. Meçi do të zhvillohet këtë në shtunë nga

Milan ”piketon” yllin e Marseille

Raportime nga Spanja dhe Franca shkruajnë për një marrëveshje mes AC Milan dhe Florian Thauvin. Kontrata e Thauvin skadon verën e ardhshme dhe i ka bërë me dije klubit se nuk do të nënshkruaj

Golat më të bukur të mbrëmjes së Champions

Mbrëmjen e sotme nisi sezoni i ri i Champions League. 21 gola u shënuan në 8 ndeshjet e para të edicionit 2020-2021. Më poshtë gjeni golat më të bukur të mbrëmjes. Goli i Coutinho, i cili sh

Feronikeli – Prishtina, Krasniqi optimist për rezultat pozitiv

Prishtina nuk e ka nisur shumë mirë kampionatin, ndërsa edhe nesër do të ketë punë mjaft të vështirë, pasi luan në udhëtim te Feronikelin. Mesfushori, Endrit Krasniqi, është optimist se

Info Tjera