Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/Barcelona-1-780x439-1.jpg

Superkompjuteri, Barcelona favorit për titullinSuperkompjuteri në “FiveThirtyEight” ka parashikuar që Barcelona do të fitojë titullin në La Liga përpara Atletiko Madridit dhe Real Madridit.

“Blaugranëve” u është dhënë një shans prej 60% për të fituar La Liga pasi kantë fituar 5 ndeshjet e tyre të fundit në kampionat në mënyrën dominuese.

Atletiko Madridi aktualisht është në krye të tabelës së kampionatit, 4 pikë larg Barcës, por Superkompjuteri thotë se ata do të humbasin më shumë pikë në fund të sezonit. Barcelona parashikohet të përfundojë sezonin me 85 pikë, ndërsa Atletiko do të mbetet me 82 pikë nga 38 ndeshje.

Real Madrid parashikohet të përfundojë në vendin e 3-të me 79 pikë, derisa Sevilja e plotëson top 4.

Për të arritur 85 pikë, Barca do të duhet të marrë 23 pikë nga 10 ndeshjet e fundit – që do të thotë të duhet të fitojë të paktën 8 ndeshje për të fituar potencialisht titullin.

Të fundit

Distria Krasniqi fantastike, shpallet kampione e Evropës

Distria Krasniqi ka shkëlqyer në Kampionatin Evropian të xhudos që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Xhudistja pejane ka arritur që të fitoi medaljen e artë dhe të shpallet për herë t

Neymar ka vetëm 2 javë kohë

Sipas gazetës franceze “L’equip”, PSG-ja i ka vënë ultimatum 2 javë Neymarit për rinovimin e kontratës e cila i skadon në vitin 2022. Sipas zërave sulmuesi brazilian po mendon një rikth

Modric merr vendim për të ardhmen e tij

Real Madrid dhe Luka Modric do të vazhdojnë rrugën së bashku për të paktën një sezon më shumë. Të dy palët kanë rënë dakord për rinovimin e kontratës që do ta mbaje kroatin në klub

Formacionet zyrtare, Slavia Pragë – Arsenal: Xhaka nga minuta e parë

Slavia pret Arsenalin në ndeshjen kthyese të çerekfinales së Ligës së Evropës. Ndeshja e parë mes këtyre dy skuadrave ishte mbyllur baras 1-1 në Emirates dhe ndeshja kthyese pritet të jetë

Si do të jetë e ardhmja e Muriqit

Sulmuesi i Kosovës do t’i ketë edhe disa raste për t’u dëshmuar, në të kundërtën Lazio mund ta shesë atë Eksperienca e Vedat Muriqit në Lazio deri tash ka qenë zhgënjyese. Sulmuesi ko

Ku do të jetë e ardhmja e Lukaku

Romelu Lukaku e pranon se nuk e ka pritur një sukses të Interit këtë sezon. Sulmuesi foli për faqen e Instagramit ‘433’ në një lidhje direkte, ku edhe ka thënë disa fjalë për Scudetton.

Info Tjera