Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/arben-mucolli.jpg

Talenti shqiptar zgjidhet më i miri i sezonitArbnor Muçolli ka bërë një sezon fantastik sezonin e shkuar dhe për këtë është vlerësuar.

Mesfushori i Shqipërisë është zgjedhur lojtari më i mirë sezonit në ligën e parë.

Vejle BK e ka konfirmuar diçka të tillë përmes një postimi në rrjetet sociale.

Muçolli momentalisht është i dëmtuar dhe klubi danez mezi pret rikthimin e fantazistit.

21-vjeçari i Vejle BK luajti 26 ndeshje, 17 prej të cilave i nisi nga minuta e parë.

Muçolli tregoi edhe aftësitë për të shënuar, duke realizuar 7 gola për skuadrën e tij që u ngjit në Superligë.

Të fundit

Muriqi titullar i Lazios nga kjo javë, Inzaghi: Ai është i gatshëm

Vedat Muriqi mund të luaj nga kjo javë titullar te Lazio. Sulmuesi kosovar ka zhvilluar tanimë dy sfida me bardhekaltërtit duke u inkuadruar nga banka rezervë. Prizrenasi luajti fillimisht ndaj S

Emërimi i selektorit të ri të Kosovës, bën buj në gjithë Spanjën

Emërimi i spanjollit selektor i Kombëtares së Kosovës në hendboll  (meshjkujt) për dy ndeshje, ka bërë bujë edhe në Spanjën që nuk e njeh Kosovën. Gazeta më e madhe sportive në Spanj

Pesë gabimet që mund ta qojnë Zizun drejt largimit

Humbja ndaj Shakhtar Donetsk në Ligën e Kampionëve e ka vendosur Zinedine Zidane në një pozitë të vështirë, nën presion serioz për të kthyer rezultatet. Përballë tij nuk është një nde

Amir Rrahmani do të jetë në bankën rezervë te Napoli, nuk starton as ndaj AZ Alkmaarit

Napoli do ta nisë sonte sonte kampanjën e re në Ligën e Evropës me një përballje tejet interesante. Skuadra që drejtohet nga Gennaro Gattuso do të përballet me skuadrën holandeze, AZ Alkmaa

Cavani është goditja e madhe e Manchester United

“El Matador” është prej vitesh një ndër goleadorët më të mirë në planet dhe Ryan Giggs, trajneri i Uellsit dhe ish-lojtari i njohur i klubit të Premier League, thur elozhe për 33-vjeça

Orë vendimtare për Cristiano Ronaldon

Cristiano Ronaldo do ta mësojë sot nëse do të lejohet të luajë për Juventusin kundër Barcelonës dhe rivalit të moçëm, Lionel Messi, javën e ardhshme në Ligën e Kampionëve. Juventusi i

Info Tjera