Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/jpg-2.jpg

Tifozët e flaktë kthehen në stadiumFutbolli anglez do të jetë i pari mes më te mëdhenjve të Europës që hap dyert e stadiumeve për tifozët.

Pritet zyrtarizimi nga autoritetet qeveritare dhe sanitare, por Federata Angleze ka vendosur që finalja e Kupës mes Arsenalit dhe Chelsea, në program më 29 gusht në “Wembley” të luhet me një numër të reduktuar tifozët.

Plani është që në stadiumin me kapacitet 90 mijë vende të jenë të pranishëm nga 15 deri në 20 mijë tifozë.

Kjo ndeshje do të jetë edhe një test në objektivin madhor, që po në të njëjtën mënyrë dhe duke respektuar protokollin, duke nisur nga 1 tetori tifozët të kthehehen edhe në sezonin e ri të Premier League.

Të fundit

Guardiola nuk ndalë blerjet

Skuadra e Manchestee City nuk ka ndërmend të ndalet në merkaton e verës. Pas blerjes së Natan Ake, trajneri Pep Guardiola, dëshiron edhe më tej të forcojë mbrojtjen, ndërsa zgjedhja e parë

FFK reagon për Dritën dhe të drejtat televizive

Federata e Futbollit të Kosovës ka reaguar sot pas situatës së shkaktuar për anulimin e ndeshjes ndërmjet Dritës dhe Linfieldit, e vlefshme për finalen e fazës parakualifikuese të Champions

Levante nuk e lëshon lehtë Armando Sadikun

Në fillim të merkatos verore, Armando Sadikun e kërkoi Arisi i Selanikut, e pastaj edhe Pogon Shçzecin në Poloni. Por të dy skuadrat bënë oferta shumë të ulta ekonomike, nën 1 milion euro q

Detaje të reja rreth të ardhmës së Muriqit

Gazetari i njohur italian, Fabrizio Romano, raporton se Lazio është në bisedime të avancuara për të nënshkruar me Vedat Muriqin nga Fenerbahce. Duket se Lazio do ta mbyll transferimin e Muriqit

Sanchez i pasigurt

Alexis Sanchez është në dyshime për ndeshjen gjysmëfinale të Ligës së Evropës, me klubin që ka konfirmuar se ai vuante nga një lëndim gjatë ndeshjes kundër Leverkuseni. Inter mposhti 2:1

Anulohet ndeshja Drita vs. Linfield, pas testeve pozitive me Covid-19

Është anuluar dueli final i fazës paraeleminatore të Ligës së Kampionëve ndërmjet Dritës dhe skuadrës irlandeze Linfield. Informacioni është konfirmuar nga zyra e mediave në UEFA për Gaz

Info Tjera