Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/02/Jose-Mourinho-Football365.jpg

Tottenham shkarkon Jose MourinhonMerr fund në mënyrën më të keqe aventura e Jose Mourinhos në stolin e Tottenham teksa klubi doli me një deklaratë zyrtare ku njoftoi shkarkimin e portugezit dhe stafit të tij.

Barazimi i fundit ndaj Everton duket se i vuri vulën kësaj eksperience të Mourinhos i cili drejtoi Spursat për 32 ndeshje këtë sezon dhe aktualisht skuadra renditet në vendin e 7 me 50 pikë, 5 më pak se vendi që të çon në Champions League.

Prej ditësh flitej për një largim të trajnerit portugez por klauzola në kontratë për një dëmshpërblim të majmë e pengonte presidentin Levy që ta shkarkonte por barazimi i fundit që vjen pas humbjeve me Man. United dhe barazimit tjetër me Newcastle i vuri kapak gjithçkaje dhe klubi vendosi ta largonte menjëherë.

“Klubi njofton sot se trajneri Jose Mourinho dhe stafi i tij, Joao Sacramento, Nuno Santos, Carlos Lalin e Giovanni Cerra janë shkarkuar nga detyra”

Një tjetër arsye që çoi në përfundimin para kohe të bashkëpunimit ishte edhe elimini i parakohshëm i Tottenham në Europa League nga një ekip modest si Dinamo Zagreb dhe të gjitha bashkë detyruan presidentin Levy të merrte vendimin drastik.

Ndërkohë Ryan Mason është komanduar për të drejtuar séance e sotme stërvitore të skuadrës në pritje për emrit të pasuesit të Mourinhos.

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Info Tjera