Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/03/zoran-mamic_x9m6x25hentx1wsthtavyzkyz-600x360-1.jpg

Trajneri i Dinamos dëbohet me burgim tri ditë para ndeshjes me TottenhaminNë vitin 2018, gjykata i shpalli fajtorë Mamicin dhe vëllanë i tij Zdravko nën akuzat për korrupsion.

Të hënën, Gjykata Supreme e Kroacisë e mbajti në fuqi vendimin e gjykatës së themelore, gjë që e detyroi Mamicin të japë dorëheqje nga Dinamo.

“Megjithëse nuk ndihem fajtor, po jap dorëheqje siç thashë se do të bëja nëse dënimi ndaj meje do të konfirmohej”, tha Mamic në për uebsajtin e klubit.

“Ia uroj të gjitha të mirat klubit”, shtoi ai.

Të fundit

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Rashicës i bie vlera

Faqja e specializuar për transferimin e futbollistëve ‘Transfermarkt’ ka publikuar vlerat e rifreskuara për disa futbollistë. Milot Rashica vazhdon të ketë rënje të vlerës, nga 12 milion

Chelsea nis bisedimet për transferimin e Haaland

Chelsea dëshiron që të transferojë Erling Haalandin në këtë afat kalimtar veror. The Blues kanë filluar kontaktet me përfaqësuesit dhe duan t’i marrin shërbimet e tij. Sipas asaj që rapo

Wenger zbulon kombëtaren super favorite për Euro 2020

Ish-trajneri historik i Arsenal, Arsene Wenger, ka shpjeguar se cila kombëtare është favorite për Euro 2020 “Franca do të jetë super favorite për shumë arsye. Kryesorja është se ka fituar

​Conte nis bisedimet me disa skuadra nga ishulli

“Sky Sport” Italia tani raporton që Antonio Conte është në negociata të avancuara për t’u bërë menaxher i Tottenham Hotspur. Conte është një agjent i lirë pasi përfundoi kontratën

Çka po ndodh me Sergio Ramos?

Sergio Ramosi nuk mori pjesë në prezantimin e fanellave të reja të Real Madridit, që është një shenjë tjetër se ai është buzë largimit nga klubi. Real Madridi e shpalosi edhe zyrtarisht t

Info Tjera