Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/https___www.si_.com_.image_MTc0NTQ0NTAyNTUwMTc3Nzgy_andrea-pirlo-juventus-manager.jpg

Trajneri i Juventusit flet për të ardhmenTrajneri i Juventusit, Andrea Pirlo ka folur para ndeshjes me Bolognan.

Juventusit i duhet fitore e domosdoshme dhe shpresë që Napoli ose Milani të gabojnë në mënyrë që të sigurojnë kualifikimin në Ligën e Kampionëve.

Këtë duhet ta bëjnë ndaj Bolognas, e cila këtë sezon ka treguar që mund të shkaktojë probleme çdo skuadre.

Pirlo u pyet për të ardhmen e tij në konferencën për shtyp para ndeshjes, ku italiani refuzoi të lidhë të ardhmen e tij me këtë ndeshje.

“Skuadra është rikuperuar mirë nga ndeshja e së mërkurës, sepse fitoret të lejojnë të rikuperohesh më mirë. Ka ende adrenalinë në futbolistët tanë, Bologna është një skuadër e fortë që luan mirë dhe krijon raste shumë, me lojtarë të mirë dhe të rinj”, tha ai.

“Do të jetë e vështirë sepse jemi mysafirë, sepse ne duhet të sulmojmë e të shënojmë. Duhet të luajmë deri në vdekje, ne e pamë se si Crotone dhe Cagliari kanë luajtur në ndeshjet e fundit”, shtoi ai.

“Ne besojmë në kualifikim në Ligën e Kampionëve shumë, ishim të vdekur pas ndeshjes me Milanin, ndërsa na kanë dhënë mundësinë të rizgjohemi dhe e kemi bërë. Tani duhet të menodjmë për vetën tonë dhe të bëjmë një paraqitje të madhe për të fituar”, tha Pirlo.

“Ne duhet të fitojmë e të shpresojmë deri në fund. Këto fjalët e radios dhe të telefonave nuk janë problem për ne, ne duhet vetëm të fitojmë”, shtoi ai.

Pirlo foli edhe një herë për të ardhmen e tij.

“Kam thënë që do të rrija sepse kjo punë më pëlqen dhe është normale që dua të qëndroj. Më pëlqen adrenalina dhe pasioni. Rezultatet sigurisht që më kanë brengosur këtë sezon, sepse nuk i kemi arritur objektivat. Nuk besoj që klubi do të vendos në bazë të ndeshjes së fundit, mendoj se ata kanë një ide sesi ka shkuar deri tani dhe do të bëjnë zgjdhjen”, përfundoi Andrea Pirlo.

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Info Tjera