Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/12/tuchel-scaled.jpeg

Tuchel drejt shkarkimit, këta janë kandidatët për stolin e PSG-sëSipas ‘ESPN’, trajneri i PSG-së, Thomas Tuchel, mund të shkarkohet në rast se ekipi i tij humbet ndaj Lile të dielën në kuadër të xhiros së 16-të të Ligue 1.

Sipas ‘ESPN’, thuhet se dita e diele është kruciale për trajnerin e Paris Saint-Germain, Thomas Tuchel.

Kjo ndeshje, në rast se humbet mund të dërgojë ekipin parisien edhe më poshtë në tabelë, por tani po flitet edhe për zëvendësimet e gjermanit.

Emrat e mundshëm thuhet të jenë, Maurizio Pocchetino dhe Massimiliano Allegri.

Gjithashtu theksohet edhe tensioni në mes të Drejtorit Sportiv, Leonardos dhe gjermanit, dhe arsyeja është se Tuchel është sjellë në ekip nga eprorët e klubit dhe Leonardo dëshironte dikë tjetër në stol për të drejtuar ekipin.

Të dy, edhe Pocchetino edhe Allegri, nuk kanë përjashtuar mundësinë e një aventure të re, por italiani ka aluduar se do të donte të përjetonte Premierligën.

Të fundit

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Rashicës i bie vlera

Faqja e specializuar për transferimin e futbollistëve ‘Transfermarkt’ ka publikuar vlerat e rifreskuara për disa futbollistë. Milot Rashica vazhdon të ketë rënje të vlerës, nga 12 milion

Chelsea nis bisedimet për transferimin e Haaland

Chelsea dëshiron që të transferojë Erling Haalandin në këtë afat kalimtar veror. The Blues kanë filluar kontaktet me përfaqësuesit dhe duan t’i marrin shërbimet e tij. Sipas asaj që rapo

Wenger zbulon kombëtaren super favorite për Euro 2020

Ish-trajneri historik i Arsenal, Arsene Wenger, ka shpjeguar se cila kombëtare është favorite për Euro 2020 “Franca do të jetë super favorite për shumë arsye. Kryesorja është se ka fituar

​Conte nis bisedimet me disa skuadra nga ishulli

“Sky Sport” Italia tani raporton që Antonio Conte është në negociata të avancuara për t’u bërë menaxher i Tottenham Hotspur. Conte është një agjent i lirë pasi përfundoi kontratën

Çka po ndodh me Sergio Ramos?

Sergio Ramosi nuk mori pjesë në prezantimin e fanellave të reja të Real Madridit, që është një shenjë tjetër se ai është buzë largimit nga klubi. Real Madridi e shpalosi edhe zyrtarisht t

Info Tjera