Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/02/lukaku-1-780x439-1.png

Turpërohet Milani në derbin Della Madonnina: Interi është favorit absolut për titullin e Serie AInteri e ka mposhtur Milanin në kuadër të javës së 23-të në derin Della Madonnina në Serie A.

Pas vetëm pesë minutash lojë në San Siro, Neraqzzurët kaluan në epërsi me anë të Lautaro Martinez që u asistua nga Romelu Lukaku.

Pjesa e parë përfundoi me këtë gol të vetëm edhe pse rastet për të dyja anët nuk munguan, por u mungoi efikasiteti.

 

Edhe pjesa e dytë filloi më mirë për Interi, që arriti të dyfishonte epërsinë, e që sërish në listën e golashënuesve ishte Lautaro (57’), që pranoi një asistim fantastik nga Ivan Perisic.

Fitoren e Nerazzzurëve e vulosi Lukaku që shënoi për 3-0 në minutën e 66-të nga një asistim i dytë në këtë takim nga anësori kroat.

 

Milani në minutat e mbetur të takimit dukej një skuadër pa organizim dhe këtë gjë e dëshmoi edhe rezultati i derbit, me Interin që tani ka thelluar distancën në kreun e tabelës.

Interi është aktualisht lider me 53 pikë, derisa Milani është në të dytin me 49 sosh.

 

Në javën e 24-të, Nerazzurët do të kenë punë me Genoan, gjersa Milani do të takohet me Romën.

Të fundit

Manchester Unitedi i ofron 85 milionë euro për mbrojtësin e Real Madridit

Manchester Unitedi është i gatshëm ta derdhë një shumë të majme parash për qendërmbrojtësin e Real Madridit, Raphael Varane, sipas mediave spanjolle. Gjiganti i Premierligës Manchester Unit

Bastisje në zyrat e Barcelonës: Arrestohet ish-presidenti Bartomeu

Është arrestuar ish-presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, bashkë me shefin ekzekutiv të klubit, Oscar Grau dhe shefin për çështje ligjore, Roman Gomez Ponti, në lidhje me skandalin

Guardiola konfirmon transferimin e Garcias tek Barça

Menaxheri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka konfirmuar se Eric Garcia do jetë lojtar i Barcelonës. Eric Garcia do veshë fanellën e Barcelonës sezonin e ardhshëm, këtë e ka konfirmuar Pep G

Krerët e FBK-së ftohen në Kongresin e FIBA-s më 3 qershor

Federata Ndërkombëtare e Basketbollit (FIBA) ka bërë të ditur se do të organizojë Kongresin e saj të dytë Afatmesëm më 3 qershor 2021. “Duke pasur parasysh situatën aktuale me pandeminë

Liverpool ka gati zëvendësuesin e Klopp

Zëra të shumtë kanë nisur të spekulojnë se Jurgen Klopp mund të largohet nga drejtimi i Liverpool në fund të sezonit. Pas plot 6 vitesh në krye të “The Reds”, trajneri gjerman duket se

Messi çon Barçën afër kreut

Kur Lionel Messi është në formë, Barcelona fiton pa probleme. Argjentinasi ishte vendimtar sot në fitoren 2-0 që mori ekipi katalanas në fushën e Sevilla-s, e cila vinte pas 6 fitoreve radhazi

Info Tjera