Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/pep-guardiola-manchester-city.jpg

U turpërua nga Leicester City, flet GuardiolaTrajneri i Manchester Cityt Pep Guardiola ka deklaruar se skuadra e tij ishte nervoze në ballafaqim me Leicester Cityn si dhe ka vënë në dyshim mentalitetin e ekipit të ti pas humbjes me rezultat 5-2 të dielën.

Skuadra e Guardiolas pati një start perfekt duke gjetur golin e avantazhin pas vetëm katër minutave lojë përmes Ryad Mahrez, por nga ky moment e tutje gjithçka shkoi në rrugën e gabuar.

“Ata u mbrojtën shumë dhe ne duke mos arritur të krijonim shanse, u nervozuam shumë.”, tha Guardiola për faqen zyrtare të klubit.

“Ata nuk deshën të luanin, kërkonin vetëm kundërsulme. Ne e dimë që Vardy vrapon shumë dhe duhet ta kontrollosh atë, por nga momenti kur filluam të bëhemi nervoz, e kemi parë që nuk po bëmë mirë”.

“Unë nuk do të dorëzohem, Do të provojë të gjejë zgjidhje. Do të jetë e vështirë, e pranojë këtë, është vetëm ndeshja e dytë e Premier Ligës”, tha në fund Guardiola.

Të fundit

Shpërblehet Marash Kumbulla

Tjetër ndeshje, tjetër paraqitje pozitive për Marash Kumbullën. Nga 22 futbollistët në fushë në Olimpico, 20-vjeçari i Shqipërisë Kumbulla u vlerësua si i treti më i mirë kundër PFC CSK

Rikthehet kaosi në futbollin francez

Megjithëse dëshirat janë për vazhdimin e kampionateve të futbollit, realiteti është padyshim i ndryshëm, që futbolli të funksionojë normalisht, si në vendet e zhvilluara, po ashtu dhe në

Bashkimi fiton dramën në Prizren, Ylli fiton në Suharekë

Në palestrën e sportit në Prizren është zhvilluar ndeshje dramatike mes Bashkimit dhe Trepçës nga Mitrovica. Bashkimi ka shënuar fitore me mund të madh me rezultat 73:72 (27:15, 13:22, 15:19,

Barça e Juve replikojnë në rrjetet sociale se a është më i mirë Messi apo Ronaldo

COVID-19 i hoqi mundësinë tifozëve të rishihnin edhe një herë duelin Ronaldo-Messi. CR7 mungoj në përballjen e parë Juve-Barça por “pleshti” zbriti në Torino dhe la shenjën e tij duke

Peja fiton klasiken e parë ndaj Prishtinës

Peja ka fituar sfidën e rivalëve të vjetër ndaj Sigal Prishtinës, duke triumfuar 107:86 (27:20, 26:22, 29:22, 25:22), në kuadër të javës së parë të Superligës. Peja e nisi ndeshjen më mi

Premtimi i shqiptarit: Do pres flokët nëse kualifikohemi në Europian

Enis Bardh i ishte i ftuari special i Leila Krajës në emisionin “Sport Time”, në SuperSport. Mesfushori i Levantes, një nga pikat kyçe të suksesit të Maqedonisë së Veriut ndaj Kosovës n

Info Tjera