Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/GASPERINI-756x450-1.jpg

UEFA me rregulla strikte në Champions LeagueMaska në vendet publike, udhëtime vetëm me avionë privatë, ndalet në mënyrë kategorike shkëmbimi i fanellave.

Këto janë vetëm disa nga kushtet, rregullat e vendosua nga UEFA përpara rifillimit të dy turneve, Champions dhe Europa League.

Anëtarët e klubeve, lojtarët, stafet, çdo person i përfshirë në protokoll e ka të ndalur të largohet nga hoteli ku është i grumbulluar.

Lojtarët dhe stafet gjatë udhëtimeve duhet të mbajnë maska në ambientet publike, si aeroportet etj.

Gjithashtu ekipet që vijnë nga vendet e origjinës, janë të detyruar ti nënshtrohen testeve 2-3 ditë përpara se të zbarkojnë në Gjermani dhe Portugali, dy vende që do të mirëpresin dy turnte, Europa dhe Champions League.

UEFA premton gjithashtu se përpara ndeshjes, nëse ka raste të dyshuara, lojtarët, stafet mund të testohen dhe përgjigja do të dalë brenda 6 orëve.

Mos respektimi i këtyre rregullave nga ana e klubeve mund të sjell pasoja të mëdha në zhvillimin e ndeshjeve, shkruan BBC duke iu referuar një zyrtari të lartë të UEFA-s.

Të fundit

Liverpool mposht Chelsea si mysafir (Video)

Kampioni i Ligës Premier, Liverpool, ka regjistruar fitore (2-0) në kryendeshjen e javës së dytë të edicionit 2020/2021 duke e mposhtur Chelsean në Satmford Bridge. Gjysma e parë nuk prodhoi s

Feronikeli nis me këmbë të mbarë sezonin

Feronikeli e fillon me fitore të thellë sezonin e ri Feronikeli ka shënuar fitore të pastër 4-0, në ndeshjen e xhiros së parë, të sezonit 2020-21, kundër Gjilanit. Në stadiumin “Rexhep Re

Feronikeli shënon dy gola

Ekipi nga Drenasi ka mbyllur pjesën e parë me dy gola epërsi ndaj ekipit të Gjilanit. Rezultati u zhbllokua nga Bedri Greca në minutën e 14. I njëjti shënoi edhe golin e dytë në minutën e 4

Feronikeli përballet sot me Gjilanin

Superliga e Kosovës do të zhvillojë sot ndeshjen e fundit të xhiros së 1-të. Feronikeli do të jetë nikoqir i Gjilanit. Dy skuadrat synojnë fitore në xhiron e parë. Formacionet zyrtare: Fero

Talenti shqiptar zgjidhet më i miri i sezonit

Arbnor Muçolli ka bërë një sezon fantastik sezonin e shkuar dhe për këtë është vlerësuar. Mesfushori i Shqipërisë është zgjedhur lojtari më i mirë sezonit në ligën e parë. Vejle BK

Mourinho transferon dy lojtarë interesant

Trajneri i Tottenhamit, Jose Mourinho, afroi dy futbollistë shumë interesantë nga skuadra e Real Madridit. Gareth Bale u huazua për një vit nga madrilenët, ndërsa Sergio Reguilon u ble përfund

Info Tjera