Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/Champions-league.jpg

UEFA zbulon datat e ndeshjeve në Ligën e Kampionëve, Barça – PSG më 16 shkurtNë shortin e hedhur janë spikatur disa super përballje si Barcelona – PSG, ose Atletico Madrid – Chelsea, transmeton lajmi.net.

UEFA ka konfirmuar se kur do zhvillohen ndeshjet e para si dhe ato të dyta.

Ndeshjet e para:

Barcelona – PSG (16 shkurt)

RB Leipzig – Liverpool (16 shkurt)

Sevilla – Borussia Dortmund (17 shkurt)

Porto – Juventus (17 shkurt)

Lazio – Bayern Munich (23 shkurt)

Atletico Madrid – Chelsea (23 shkurt)

Borussia Monchengladbach – Manchester City (24 shkurt)

Atalanta – Real Madrid (24 shkurt)

Ndeshjet kthyese:

Borussia Dortmund – Sevilla (9 mars)

Juventus – Porto (9 mars)

Liverpool – RB Leipzig (10 mars)

PSG – Barcelona (10 mars)

Manchester City – Borussia Monchenglacbach (16 mars)

Real Madrid – Atalanta (16 mars)

Bayern Munich – Lazio (17 mars)

Chelsea – Atletico Madrid (17 mars).

Të fundit

Manchester United fiton derbin ndaj Manchester Cityt

Manchester United e ka fituar derbin ndaj Manchester Cityt me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 27-të në Ligën Premier. Pas vetëm dy minutash lojë në stadiumin Etihad, Djajtë e Kuq kaluan

Zgjedhjet presidenciale, Barcelona voton në Camp Nou

Sot po mbahen zgjedhjet për president të Barcelonës, pasi fillimisht u shtyen në janar për shkak të rritjes së numrit të rasteve me koronavirus në Kataluni. Ylli i Barcelonës, Messi ka shfry

Ibrahimovic me mesazh fantastik

Zlatan Ibrahimovic shpjegoi pse ai u bë nikoqir i ftuar në Festivalin e Muzikës Sanremo. Sulmuesi i Milanit shkaktoi një polemikë të madhe për vendimin e tij për të kaluar javën duke pritur

Messi dhuron një asistim fantastik për Jordi Alban, Barça në avantazh ndaj Osasunas

Argjentinasi ishte protagonist në golin e shënuar ndaj Osasunas, të cilin e shënoi Jordi Alba, transmeton lajmi.net. Messi me një pasim të gjatë dhe maestral e gjeti spanjollin i cili shënoi n

Ky lojtar luan si unë, do jetë pasardhësi im dhe nuk bëj shaka

Messi dhe Ronaldo janë në fundin e karrierës së tyre dhe të gjithë po kërkojnë për pasardhësit e tyre. Mbappe është më i mundshmi nga ajo, që ka treguar deri më tani në fushë. Edhe Pe

Paga e lartë e Ronaldos problem për Juventusin

Situata me pasojat e pandemisë ka bërë që edhe klubi më i fort ekonomikisht në futbollin italian, Juventusi, të jetë i detyruar të bëjë ndërhyrje. 31 milionë neto është paga vjetore e C

Info Tjera