Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/auto_Valtteri_Bottas-Reuters1552822774.jpg

Valtteri Bottas fiton Grand Prix të Austrisë ndërsa Lewis Hamilton mbetet jashtë podiumit Valtteri Bottas, ka fituar garën e parë të stinorit në Formula 1, që është mbajtur sot në Red Bull Ring te Austrisë.

Bottas ka startuar garën nga pozita e parë dhe përfundoi në atë pozitë. Është fitorja e tetë e Bottasit në karrierën e tij në F1.

Charles Leclerc i Ferrarit ka dal i dyti, ndërsa britaniku i McLarenit, Landon Norris, ka përfunduar i treti. Kampioni në fuqi, Lewis Hamilton i Mercedesit, ka dal përfunduar në pozitën e katërt.

Në të vërtetë Hamilton kishte përfunduar i dyti, por ai u ndëshkua me pesë sekonda, për një aksident që shkaktoi me Alexander Albon, duke rënë kështu në vend të katërt.

Të fundit

Pensionohet legjenda spanjolle

Iker Casillas e ka zyrtarizuar pensionimin nga karriera e tij si futbollist, që zgjati 22 vjet. Ish-portieri legjendar i Real Madridit po pensionohet në moshën 39-vjeçare, pas një arresti kardiak

Milan i ofron 7 milionë euro për një vit Ibrahimovicit

Skuadra e Milanit dëshiron ta ketë në ekip edhe për një sezon sulmuesin veteran, Zlatan Ibrahimovicit. Sipas asaj që raporton Calcio Mercato, rosonerët i kanë ofruar suedezit një marrëveshje

Artan Berisha dhe Ragip Veseli rikthehen në klub

Përveç ardhjeve të reja në futbollistë, FC Feronikeli është përforcuar edhe në aspektin administrativ. Artan Berisha dhe Ragip Veseli janë edhe zyrtarisht pjesë e klubit, me besimin e plot

Qendërmbrojtësi kuqezi afër kalimit tek Interi

Në Serie A e këtij sezoni një nga personazhet absolut ishte dhe Marash Kumbulla. Qendërmbrojtësi kuqezi shkëlqeu në sezonin e tij të parë në elitën e futbollit italian duke tërhequr vëmen

Agjenti i Rashicës vizitë të befasishme në Milan

Ku do të shkojë Milot Rashica? Kjo është një pyetje që do të shtrohet edhe për disa kohë të tjera, pasi “telenovela” vazhdon. Sulmuesi shqiptar u bë fakt i kryer se nuk i përkiste më

Dortmund jep paralajmërimin e fundit për Man Utd

Drejtuesit e Borussias së Dortmundit vendosën afatin e fundit për Manchester United në lidhje me futbollistin anglez Jadon Sancho. Prej kohësh 20-vjeçari londinez është vënë në shënjestrë

Info Tjera