Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/mirot-rashica-1.jpg

Vazhdon lufta e klubeve pas ‘raketës’ kosovareMilot Rashica ende vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes së klubeve të njohura nga momenti kur u fol se lojtari do të lë Werder Bremen.

Media gjermane “DeichStube” ka shkruar se Rashica po kërkohet nga disa skuadra.

Bëhet fjalë për Aston Villa, Napoli dhe Leeds United që vazhdojnë ta kenë të njëjtin interesim për “raketën” kosovare.

Werder Bremen kërkon 25 milionë euro për Rashicën gjë që e ka bërë të vështirë arritjen e një marrëveshje për transferim në RB Leipzig, i cili ishte klubi favorit për të transferuar Rashicën.

Nga ana tjetër, Aston Villa është me sa duket e gatshme të përmbushë dëshirat e Bremenit.

Klubi nga Premier League sapo ka nënshkruar me sulmuesin qendror Ollie Watkins nga Brentford FC për një tarifë transferimi prej 30 milionë euro.

Me gjithë krizën nga pandemia, klubet angleze kanë shumë para dhe nuk e kanë problem të bëjnë transferimin e lojtarëve.

Ky medium raporton se ka zëra që edhe Leeds United i promovuar në Premier League ka shfaqur interesimin për Rashicën.

Sidoqoftë, interes konkret ka nga klubi italian, SSC Napoli.

Afati i transferimit mbyllet më 5 tetor dhe sipas”DeichStube” shenjat janë të qarta se Rashica po i thotë lamtumirë Werder Bremen-it, pasi klubi gjerman ka nevojë urgjente për para nga ky transferim, për të luftuar problemet financiare të shkaktuara nga koronavirusi.

Të fundit

Bashkimi fiton dramën në Prizren, Ylli fiton në Suharekë

Në palestrën e sportit në Prizren është zhvilluar ndeshje dramatike mes Bashkimit dhe Trepçës nga Mitrovica. Bashkimi ka shënuar fitore me mund të madh me rezultat 73:72 (27:15, 13:22, 15:19,

Barça e Juve replikojnë në rrjetet sociale se a është më i mirë Messi apo Ronaldo

COVID-19 i hoqi mundësinë tifozëve të rishihnin edhe një herë duelin Ronaldo-Messi. CR7 mungoj në përballjen e parë Juve-Barça por “pleshti” zbriti në Torino dhe la shenjën e tij duke

Peja fiton klasiken e parë ndaj Prishtinës

Peja ka fituar sfidën e rivalëve të vjetër ndaj Sigal Prishtinës, duke triumfuar 107:86 (27:20, 26:22, 29:22, 25:22), në kuadër të javës së parë të Superligës. Peja e nisi ndeshjen më mi

Premtimi i shqiptarit: Do pres flokët nëse kualifikohemi në Europian

Enis Bardh i ishte i ftuari special i Leila Krajës në emisionin “Sport Time”, në SuperSport. Mesfushori i Levantes, një nga pikat kyçe të suksesit të Maqedonisë së Veriut ndaj Kosovës n

Pirlo publikon listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen me Barcelonën

Trajneri i Juventusit, Andrea Pirlo ka publikuar listën me 21 futbollistë të ftuar për përballjen ndaj Barcelonës në kuadër të grupeve në Ligën e Kampionëve. Leonardo Bonucci mund të fill

Plas skandali në klubin mbretëror

Si të mos mjaftonte ecuria negative në Champions e zyrtarizuar me barazimin kundër Borussia Monchengladbach dhe pankina e lëkundur e Zinedine Zidane, te Real Madrid është gati për të shpërthy

Info Tjera