Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/05/cristiano-ronaldo-massimiliano-allegri-juventus_6y6j5oxooycz1gyqsn2u4zgin.jpg

Vjen Allegri, por shkon RonaldoMe rikthimin e trajnerit Masimiliano Allegri, Juventusi mund te heqe dore njehere e mire nga Cristiano Ronaldo.

Tekniku italian përflitet eshte shume prane finalizimit te marreveshjes me Zonjen e Vjeter,nuk e ka pjese te planeve te tij portugezin dhe thuhet se i ka kerkuar klubit ta shese fituesin e pese topave te arte.

Me trajnerin Andrea Pirlo mund te jete duke bere gati valixhet edhe ylli i Juventusit Cristiano Ronaldo.

Disa jave me pare drejtuesit e klubit bardhezi e konsideronin fituesin e 5 topave te arte te paprekshem por tashme gjerat kane ndryshuar dhe arsyeja duket se eshte Massimiliano Allegri.

Klubi eshte gati te riktheje ne krye te stolit teknikun italian dhe ky i fundit nuk e ka ne listen e tij te deshirave portugezin.

Allegri mengon se Ronaldo eshte nje barre e madhe financiare per klubin dhe nderkohe me te ne ekip talentet e rinj te sulmit e kane te veshtire te gjejne hapësirat e tyre.

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Info Tjera