Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/12/klitschko-e1608226753678.jpg

Vladimir Klitschko i dërgon urim me video boksierit kosovarVladimir Klitschko ka pasur raporte të mira me boksierin kosovar, Luan Krasniqi. Por, duket se respektin për kosovarët legjenda e boksit botëror po e ruan ende.

Ish-kampioni i botës në pesha të rënda e ka uruar boksierin e talentuar kosovar që jeton në Gjermani, James Kraft.

Me një video me zë, Klitschko i ka uruar ditëlindjen e kosovarit. Klitschko i ka thënë boksierit nga Strellci i Deçanit se jeta e mirë për të do të vije tani.

“Tani mund të bësh atë që ke dashur gjithmonë. Do të kesh më shumë vetëbesim, siguri e vullnet. Të uroj ditëlindjen me shprehjen e boksit “Keep on punching” i ka thënë Klitschko ndër të tjera boksierit kosovar.

James dy herë ka arritur që të bëhet kampion bote për juniorë në versionin WBC dhe IBO. Titullin në versionin WBC e ka mbrojtur dy herë.

Vëllau i Jamesit, Toni Kraft është po ashtu kampion në kategoritë e tij dhe po ecën sigurt drejt majeve të suksesit në boksin profesional.

Karriera e vëllezërve Avdimetaj që në profesionalizëm njihen si “Kraft” është krahasuar me atë të vëllezërve Klitschko.

James Kraft ("The Baby Boy") | Boxer Page | Tapology

Të fundit

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Rashicës i bie vlera

Faqja e specializuar për transferimin e futbollistëve ‘Transfermarkt’ ka publikuar vlerat e rifreskuara për disa futbollistë. Milot Rashica vazhdon të ketë rënje të vlerës, nga 12 milion

Chelsea nis bisedimet për transferimin e Haaland

Chelsea dëshiron që të transferojë Erling Haalandin në këtë afat kalimtar veror. The Blues kanë filluar kontaktet me përfaqësuesit dhe duan t’i marrin shërbimet e tij. Sipas asaj që rapo

Wenger zbulon kombëtaren super favorite për Euro 2020

Ish-trajneri historik i Arsenal, Arsene Wenger, ka shpjeguar se cila kombëtare është favorite për Euro 2020 “Franca do të jetë super favorite për shumë arsye. Kryesorja është se ka fituar

​Conte nis bisedimet me disa skuadra nga ishulli

“Sky Sport” Italia tani raporton që Antonio Conte është në negociata të avancuara për t’u bërë menaxher i Tottenham Hotspur. Conte është një agjent i lirë pasi përfundoi kontratën

Info Tjera