Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/02/auto_wenger_1548358816-59685391548359698.jpg

Wenger flet për dy yjetTrajneri legjendar i Arsenalit, Arsene Wenger ka thënë se Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi nuk kanë bashkëlojtarët e duhru aktualisht.

Juventusi pësoi humbje 2-1 ndaj Portos në 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve, derisa Barcelona u demolua në Camp Nou nga Paris Saint-Germain me rezultat 4-1.

Wenger mendon se Messi dhe Ronaldo kanë nevojë për bashkëlojtarë më të mirë, për të rishfaqur formën e tyre më të lartë.

“Është një problem që [Juve] po mbështetet vetëm te Ronaldo” ka thënë francezi.

“Është e njëjta gjë për Messin. Nëse skuadra varet shumë nga Messi, kjo është për shkak se lojtarët përreth tij nuk janë mjaft të mirë”.

“Të dy skuadrat duhet të investojnë në lojtarë që janë afër talentit të Messit dhe Ronaldo për të pasur suksese”, ka shtuar më tej Wenger.

Të fundit

Manchester Unitedi i ofron 85 milionë euro për mbrojtësin e Real Madridit

Manchester Unitedi është i gatshëm ta derdhë një shumë të majme parash për qendërmbrojtësin e Real Madridit, Raphael Varane, sipas mediave spanjolle. Gjiganti i Premierligës Manchester Unit

Bastisje në zyrat e Barcelonës: Arrestohet ish-presidenti Bartomeu

Është arrestuar ish-presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, bashkë me shefin ekzekutiv të klubit, Oscar Grau dhe shefin për çështje ligjore, Roman Gomez Ponti, në lidhje me skandalin

Guardiola konfirmon transferimin e Garcias tek Barça

Menaxheri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka konfirmuar se Eric Garcia do jetë lojtar i Barcelonës. Eric Garcia do veshë fanellën e Barcelonës sezonin e ardhshëm, këtë e ka konfirmuar Pep G

Krerët e FBK-së ftohen në Kongresin e FIBA-s më 3 qershor

Federata Ndërkombëtare e Basketbollit (FIBA) ka bërë të ditur se do të organizojë Kongresin e saj të dytë Afatmesëm më 3 qershor 2021. “Duke pasur parasysh situatën aktuale me pandeminë

Liverpool ka gati zëvendësuesin e Klopp

Zëra të shumtë kanë nisur të spekulojnë se Jurgen Klopp mund të largohet nga drejtimi i Liverpool në fund të sezonit. Pas plot 6 vitesh në krye të “The Reds”, trajneri gjerman duket se

Messi çon Barçën afër kreut

Kur Lionel Messi është në formë, Barcelona fiton pa probleme. Argjentinasi ishte vendimtar sot në fitoren 2-0 që mori ekipi katalanas në fushën e Sevilla-s, e cila vinte pas 6 fitoreve radhazi

Info Tjera