Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/02/auto_wenger_1548358816-59685391548359698.jpg

Wenger zbulon kombëtaren super favorite për Euro 2020Ish-trajneri historik i Arsenal, Arsene Wenger, ka shpjeguar se cila kombëtare është favorite për Euro 2020

“Franca do të jetë super favorite për shumë arsye. Kryesorja është se ka fituar Kupën e Botës në Rusi, dhe në mënyrë bindëse”, ka thënë francezi për beIN Sports.

“Kanë një skuadër të re dhe nuk kanë arritur akoma kulmin. Për këtë arsye besoj se janë favoritë absolutë. Imagjino të kesh Mbappe, Benzema, Griezmann dhe gjithë të tjerët. Jo vetëm potenciali sulmues është i jashtëzakonshëm, por edhe sulmuesit e stolit janë të pabesueshëm”, ka shtuar Wenger.

“Skuadrat e Europës qendrore që duken si favorite janë Franca, Belgjikë dh Angli, por edhe Holanda mund të ketë një mundësi. Por të jetë e qartë, Franca mbetet në vend të parë në këtë listë”.

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Info Tjera