Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/Alioski-Xhaka-600x360-1.png

Xhaka e shtynë keq shokun e ekipit për ta mbrojtur shqiptarin e Leeds UnitedNë Premierligë sërish po flitet për Granit Xhakën. Ylli shqiptar i Arsenalit ka dal në mbrojtje të një futbollisti tjetër shqiptar, Ezgjan Alioskit të Leeds Unitedit, duke iu kundërvu shokut të tij të ekipit, Kieran Tierney.

Arsenali dje barazoi pa gola dje me Leeds, për të cilin luan shqiptari nga Maqedonia, Alioski. Ky i fundit ishte goditur me kokë nga Pepe, me ç’rast futbollisti i Arsenalit u përjashtua me karton të kuq. Pastaj, futbollisti tjetër i Arsenalit Tierney shkoi t’i kërkonte llogari Alioskit, por atij ia ndali hovin shoku i ekipit të vet, Granit Xhaka, që e shtyu, teksa mbronte Alioskin.

Për këtë sjellje Xhaka mori kritika nga legjenda e Arsenalit, Martin Keown. “Tierney ndoshta është ndje keq nga Xhaka, i cili e shty bashkëlojtarin dhe dorën mbante mbi qafën e lojtarit kundërshtar. Edhe unë ndoshta do të hidhërohesha në Xhakën në atë rast”, ka deklaruar ai.

Të fundit

PSG i ofron Ramosit kontratë trevjeçare

Kampionët e Francës janë të etur ta transferojnë kapitenin e Real Mardidit gjatë këtij afati kalimtar. PSG-ja i ka ofruar Sergio Ramosit kontratë trivjeçare me një pagë vjetore prej 15 mili

Federik Veseli nënshkruan me klubin italian

Frederik Veseli pritet të ndërrojë sërish skuadër, por jo kampionat. Duke parë hapësirat e pakta që ka pasur gjatë këtij sezoni te skuadra e Salernitanës, ku është aktivizuar në vetëm 1

Italia përjashtohet nga Lojërat Olimpike?

Italia është shumë pranë përjashtimit nga Lojërat Olimpike të Tokios që zhvillohen këtë vit në Japoni. Sipas mediave italiane, vendimi është marrë nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar, po

ZYRTARE: Lampard shkarkohet nga Chelsea

Lajmin e ka bërë të ditur klubi londinez përmes uebfaqes së klubit.  “Ky ka qenë një vendim shumë i vështirë, dhe jo ai që pronari dhe Bordi e kanë marrë me lehtësi”, u tha ne dekl

Juventus pranë goditjes së madhe

Kërkonte vetëm një zëvendësues për Alvaro Morata, por mund të marrë më shumë se kaq. Juventus është shumë pranë goditjes së madhe në merkaton e janarit që mban emrin e Edin Dzeko. “

Manchester United eliminon Liverpoolin dhe konfirmon krizën e “Të Kuqve”

Manchester United po kalon një nga momentet më të bukura të viteve të fundit. “Djajtë e Kuq” fituan 3-2 në shtëpi ndaj Liverpool, sukses që sjell kualifikimin në raundin e 1/8 të FA Cup

Info Tjera