Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/xhaka-3.jpg

Xhaka flet hapur për ofertën e RomësGranit Xhaka është krenar për interesimin e Hoze Mourinjos dhe sugjeron që ai është i hapur për t’u bashkuar me Romën.

Skuadra Italian janë lidhur me nënshkrimin e mefsushorin e “Gunners”, i cili ka edhe dy vjet në kontratën e tij aktuale me klubin nga veriu i Londrës.

Sidoqoftë, 28-vjeçari sugjeroi se ai është i hapur për t’u bashkuar me Romën në verë.

“Sigurisht, edhe unë i lexova thashethemet. Por tani unë jam njëqind për qind e përqendruar në ekipin kombëtar. Kjo është më e rëndësishme se Arsenali ose thashethemet tani. Kam edhe dy vjet kontratën time në Londër. Dhe në Arsenal, ata e dinë se çfarë morën nga unë. Kur të vijë koha dhe nëse mundemi, do të flasim për një transferim. Të gjithë e njohin atë dhe atë që ai ka arritur. Mourinho di si të fitojë tituj. Tani mund të shihni se çfarë pune ka bërë gjatë viteve të fundit“ tha mes tjerash Xhaka për “Blick”.

Të fundit

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Rashicës i bie vlera

Faqja e specializuar për transferimin e futbollistëve ‘Transfermarkt’ ka publikuar vlerat e rifreskuara për disa futbollistë. Milot Rashica vazhdon të ketë rënje të vlerës, nga 12 milion

Chelsea nis bisedimet për transferimin e Haaland

Chelsea dëshiron që të transferojë Erling Haalandin në këtë afat kalimtar veror. The Blues kanë filluar kontaktet me përfaqësuesit dhe duan t’i marrin shërbimet e tij. Sipas asaj që rapo

Wenger zbulon kombëtaren super favorite për Euro 2020

Ish-trajneri historik i Arsenal, Arsene Wenger, ka shpjeguar se cila kombëtare është favorite për Euro 2020 “Franca do të jetë super favorite për shumë arsye. Kryesorja është se ka fituar

​Conte nis bisedimet me disa skuadra nga ishulli

“Sky Sport” Italia tani raporton që Antonio Conte është në negociata të avancuara për t’u bërë menaxher i Tottenham Hotspur. Conte është një agjent i lirë pasi përfundoi kontratën

Çka po ndodh me Sergio Ramos?

Sergio Ramosi nuk mori pjesë në prezantimin e fanellave të reja të Real Madridit, që është një shenjë tjetër se ai është buzë largimit nga klubi. Real Madridi e shpalosi edhe zyrtarisht t

Info Tjera