Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/xhaka-3.jpg

Xhaka flet për kritikët e tijMesfushori shqiptar i Arsenalit, Granit Xhaka u kthye në skuadër pas pezullimit të tij dhe shënoi një super-gol për Arsenalit në derbin londinez kundër Chelseas.

Xhaka ishte i lumtur pasi heshti kritikët e tij me përformancën e mirë që e pati në fitoren 3:1 të “Topçinjve” xhiron e fundit.

Goli fantastik dhe paraqitje e mirë e tij ishte përgjigjja perfekte nga 28-vjeçari, i cili ka ardhur për shumë kritika javët e fundit pas kartonit të tij të kuq kundër Burnleyt.

“Kishte shumë të folura pas kartonit të kuq”, tha Xhaka. “Shumë njerëz filluan të flasin përsëri … dhe përsëri dhe përsëri”, vazhdoi ai.

“Unë gjithmonë do të tregoj karakterin tim. Isha shumë i zhgënjyer për kartonin tim të kuq dhe e dija se ajo që bëra ishte e gabuar për anën time. Por unë jam më se i lumtur. Unë e ndihmova skuadrën dhe jam kthyer. Ne e dinim që do të ishte një lojë shumë e vështirë, por kemi punuar shumë mirë së bashku si një ekip dhe për momentin mund të marrim pikë nëse e bëjmë këtë”, tha Granit Xhaka.

Ndryshe, Arsenali nën drejtimin e trajnerit, Mikel Arteta momentalisht ndodhet në pozitën e 15-të në elitën e futbollit anglez me 17 pikë të grumbulluara.

Të fundit

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Rashicës i bie vlera

Faqja e specializuar për transferimin e futbollistëve ‘Transfermarkt’ ka publikuar vlerat e rifreskuara për disa futbollistë. Milot Rashica vazhdon të ketë rënje të vlerës, nga 12 milion

Chelsea nis bisedimet për transferimin e Haaland

Chelsea dëshiron që të transferojë Erling Haalandin në këtë afat kalimtar veror. The Blues kanë filluar kontaktet me përfaqësuesit dhe duan t’i marrin shërbimet e tij. Sipas asaj që rapo

Wenger zbulon kombëtaren super favorite për Euro 2020

Ish-trajneri historik i Arsenal, Arsene Wenger, ka shpjeguar se cila kombëtare është favorite për Euro 2020 “Franca do të jetë super favorite për shumë arsye. Kryesorja është se ka fituar

​Conte nis bisedimet me disa skuadra nga ishulli

“Sky Sport” Italia tani raporton që Antonio Conte është në negociata të avancuara për t’u bërë menaxher i Tottenham Hotspur. Conte është një agjent i lirë pasi përfundoi kontratën

Çka po ndodh me Sergio Ramos?

Sergio Ramosi nuk mori pjesë në prezantimin e fanellave të reja të Real Madridit, që është një shenjë tjetër se ai është buzë largimit nga klubi. Real Madridi e shpalosi edhe zyrtarisht t

Info Tjera