Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/davies-alphonso.jpg

Ylli i Bajernit: Më duket si videolojë, diçka e pabesueshmeAlphonso Devies është padyshim zbulimi i këtij sezoni.

Futbollisti 19-vjeçar ka qenë një ndër protagonist absolut në triumfet e arritura të skuadrës bavareze.

Ai foli pas triumfit 0-3 ndaj Lionit, ku skuadra e tij siguroi një biletë për në finalen e madhe të Champions-it ndaj PSG-së.

Dejvis e ka cilësuar këtë moment si diçka të jashtëzakonshme, duke deklaruar se ndihet si në videolojë. Një ëndërr e pabesueshme për futbollistin e talentuar.

“Më duket sikur jam në videolojë!. Për mua është diçka e pabesueshme arritja në finalen e Champions-it. Një ëndërr që po realizohet. Nuk e konsideroj veten si një nga më të mirët në botë”, tha ndër të tjera Devies.

Të fundit

Rusët kërkojnë kapitenin e Kombëtares

Sirenat ruse në merkato bëhen më të forta për Elseid Hysaj. Mediat italiane bëjnë të ditur se Spartaku i Moskës vazhdon të këmbëngulë për të marrë shërbimet e kapitenit të kombëtare

Aston Villa dhe Leipzig tërhiqen nga blerja e Rashicës

Milot Rashica ende nuk ka vendosur për të ardhmen e tij edhe pse shumë skuadra ishin në kërkim të sulmuesit nga Kosova. Rashica ende po stërvitet me Werderi, ndërsa nga ana tjetër klubet e in

Werder ende po pret ofertat për Rashicën

Werderi i kërkon 20 milionë euro për shitjen e përfaqësuesit kosovar, të cilin e pëlqen më së shumti Aston Villa në Angli Werder Bremeni është duke pritur oferta për Milot Rashicën. Klub

Një tjetër futbollist shqiptar transferohet në Serie A

Bëhet fjalë për Andi Zeqirin talentin e Lozanës që është rritur si futbollist në Zvicër dhe ka shkëlqyer në sezonin e kaluar në Challenge League. Zeqiri i cili ka qenë pjesë edhe e 21-vj

Suarez largohet si golashënuesi i tretë në histori të Barçës

ashmë është zyrtare, Luis Suarez është larguar nga Barcelona për t’u transferuar te Atletico Madrid. Ronald Koeman nuk e deshi në skuadrën e tij dhe kështu, uruguaiani, shoku më i mirë i

Fjalët e gazetarit e bëjnë të qaj Mourinhon

Jose Mourinho i bën ditën të lumtur gazetarit maqedonas pasi qëndroi rrotull për t’iu përgjigjur pyetjes së tij, pasi u prek nga historia e kujtimit të babait të tij të ndjerë. Jose Mouri

Info Tjera