Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/big_1595225848_messi_podpisywac_Jose_Breton_Pi.jpg

Ylli i Barcelonës, mungon në ndeshjen e Ligës së KampionëveSulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi, nuk do të jetë i përfshirë në skuadër për ndeshjen e ardhshme në Ligën e Kampionëve kundër Dynamo Kiev.

Sipas “bleacherreport.com”, argjentinasi do të mungojë në ndeshjen e ardhshme.

Trajnerit të Barcelonës i shtohet edhe një problem, pas konfirmimit nga uebfaqja e klubit blaugran se mbrojtësit, Gerard Pique dhe Sergio Roberto janë lënduar në lojën me Atletico Madridin, ende nuk dihet koha e mungesës së mbrojtësve. 

Vlen të theksohet se nuk dihet arsyeja e mos inkuadrimit të yllit argjentinas në këtë lojë.

Të fundit

PSG i ofron Ramosit kontratë trevjeçare

Kampionët e Francës janë të etur ta transferojnë kapitenin e Real Mardidit gjatë këtij afati kalimtar. PSG-ja i ka ofruar Sergio Ramosit kontratë trivjeçare me një pagë vjetore prej 15 mili

Federik Veseli nënshkruan me klubin italian

Frederik Veseli pritet të ndërrojë sërish skuadër, por jo kampionat. Duke parë hapësirat e pakta që ka pasur gjatë këtij sezoni te skuadra e Salernitanës, ku është aktivizuar në vetëm 1

Italia përjashtohet nga Lojërat Olimpike?

Italia është shumë pranë përjashtimit nga Lojërat Olimpike të Tokios që zhvillohen këtë vit në Japoni. Sipas mediave italiane, vendimi është marrë nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar, po

ZYRTARE: Lampard shkarkohet nga Chelsea

Lajmin e ka bërë të ditur klubi londinez përmes uebfaqes së klubit.  “Ky ka qenë një vendim shumë i vështirë, dhe jo ai që pronari dhe Bordi e kanë marrë me lehtësi”, u tha ne dekl

Juventus pranë goditjes së madhe

Kërkonte vetëm një zëvendësues për Alvaro Morata, por mund të marrë më shumë se kaq. Juventus është shumë pranë goditjes së madhe në merkaton e janarit që mban emrin e Edin Dzeko. “

Manchester United eliminon Liverpoolin dhe konfirmon krizën e “Të Kuqve”

Manchester United po kalon një nga momentet më të bukura të viteve të fundit. “Djajtë e Kuq” fituan 3-2 në shtëpi ndaj Liverpool, sukses që sjell kualifikimin në raundin e 1/8 të FA Cup

Info Tjera