Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/fifa.jpg

Zbulohen kandidatët për çmimin e madh të FIFA-sKëtë vit “Topi i Artë” nuk do të jepet nga revista “France Football”.

Kjo për shkak të pandemisë, që ka prishur kalendarin e futbollit, duke i detyruar lojtarët të bëjnë një turne veror për të përfunduar sezonin e kaluar.

Sidoqoftë, nuk ka problem në lidhje me çmimet e tjera, si “The Best FIFA”, të cilat do të shpërndahen rregullisht te fituesit e kategorive të ndryshme në garë.

Mes meshkujve, natyrisht, favoriti numër një është Robert Lewandowski, fitues i “Tripletës” me Bayernin e tij, sezonin e kaluar.

Gjithashtu, në listë është Cristiano Ronaldo, i cili, së bashku me trajneren e vajzave të Juventusit, Rita Guarino, formojnë grupin shumë të vogël të “italianëve” në garën për fitoren e trofeut. 

Këtu janë të gjitha kategoritë me kandidatët përkatës: Thiago Alcântara, Cristiano Ronaldo, Kevin De Bruyne, Robert Lewandowski, Sadio Mane, Kylian Mbappe, Lionel Messi, Neymar, Sergio Ramos, Mohamed Salah, Virgil van Dijk.

Të fundit

PSG i ofron Ramosit kontratë trevjeçare

Kampionët e Francës janë të etur ta transferojnë kapitenin e Real Mardidit gjatë këtij afati kalimtar. PSG-ja i ka ofruar Sergio Ramosit kontratë trivjeçare me një pagë vjetore prej 15 mili

Federik Veseli nënshkruan me klubin italian

Frederik Veseli pritet të ndërrojë sërish skuadër, por jo kampionat. Duke parë hapësirat e pakta që ka pasur gjatë këtij sezoni te skuadra e Salernitanës, ku është aktivizuar në vetëm 1

Italia përjashtohet nga Lojërat Olimpike?

Italia është shumë pranë përjashtimit nga Lojërat Olimpike të Tokios që zhvillohen këtë vit në Japoni. Sipas mediave italiane, vendimi është marrë nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar, po

ZYRTARE: Lampard shkarkohet nga Chelsea

Lajmin e ka bërë të ditur klubi londinez përmes uebfaqes së klubit.  “Ky ka qenë një vendim shumë i vështirë, dhe jo ai që pronari dhe Bordi e kanë marrë me lehtësi”, u tha ne dekl

Juventus pranë goditjes së madhe

Kërkonte vetëm një zëvendësues për Alvaro Morata, por mund të marrë më shumë se kaq. Juventus është shumë pranë goditjes së madhe në merkaton e janarit që mban emrin e Edin Dzeko. “

Manchester United eliminon Liverpoolin dhe konfirmon krizën e “Të Kuqve”

Manchester United po kalon një nga momentet më të bukura të viteve të fundit. “Djajtë e Kuq” fituan 3-2 në shtëpi ndaj Liverpool, sukses që sjell kualifikimin në raundin e 1/8 të FA Cup

Info Tjera