Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/Conor-McGregor-and-Dustin-Poirier-face-off-during-the-UFC-178-weigh-in-event-at-the-MGM-Grand-Conference-Center-on-September-26-2014-in-Las-Vegas-Nevada-Photo-by-Brandon-Magnus-Zuffa-LLC_0.jpg

Zbulohet data kur zhvillohet meçi mes Conor McGregor përballë Dustin PoirierTashmë është zyrtare, meçi ndërmjet Conor McGregor dhe Dustin Poirier do të zhvillohet për herë të tretë më 10 korrik të këtij viti.

Dustin Poirier e kishte nënshkruar kontratën më herët, kurse gjëja e vetme qe mungonte ishte nënshkrimi i Gregorit, i cili në çdo rast ka shprehur dëshirën e tij për këtë ndeshje në MMA.

Më 24 janar, McGregor ishte mposhtur nga Dustin Poirier.

I cili iu kishte revanshuar për humbjen që irlandezi ia kishte shkaktuar shtatë vite.

Të fundit

Distria Krasniqi fantastike, shpallet kampione e Evropës

Distria Krasniqi ka shkëlqyer në Kampionatin Evropian të xhudos që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Xhudistja pejane ka arritur që të fitoi medaljen e artë dhe të shpallet për herë t

Neymar ka vetëm 2 javë kohë

Sipas gazetës franceze “L’equip”, PSG-ja i ka vënë ultimatum 2 javë Neymarit për rinovimin e kontratës e cila i skadon në vitin 2022. Sipas zërave sulmuesi brazilian po mendon një rikth

Modric merr vendim për të ardhmen e tij

Real Madrid dhe Luka Modric do të vazhdojnë rrugën së bashku për të paktën një sezon më shumë. Të dy palët kanë rënë dakord për rinovimin e kontratës që do ta mbaje kroatin në klub

Formacionet zyrtare, Slavia Pragë – Arsenal: Xhaka nga minuta e parë

Slavia pret Arsenalin në ndeshjen kthyese të çerekfinales së Ligës së Evropës. Ndeshja e parë mes këtyre dy skuadrave ishte mbyllur baras 1-1 në Emirates dhe ndeshja kthyese pritet të jetë

Si do të jetë e ardhmja e Muriqit

Sulmuesi i Kosovës do t’i ketë edhe disa raste për t’u dëshmuar, në të kundërtën Lazio mund ta shesë atë Eksperienca e Vedat Muriqit në Lazio deri tash ka qenë zhgënjyese. Sulmuesi ko

Ku do të jetë e ardhmja e Lukaku

Romelu Lukaku e pranon se nuk e ka pritur një sukses të Interit këtë sezon. Sulmuesi foli për faqen e Instagramit ‘433’ në një lidhje direkte, ku edhe ka thënë disa fjalë për Scudetton.

Info Tjera