Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/12/Salah.jpg

Zbulohet ekipi i madh që u interesua për SalahKohët e fundit Liverpool është fokusuar në rinovimin me senatorët e skuadrës. Vëmendjen më të madhe e kanë marrë Mohamed Salah dhe Virgil Van Dijk.

Kontratat e dy yjeve të “The Reds” mbarojnë në verën e vitit 2023 dhe drejtuesit kërkojnë rinovimin e tyre.

Sipas raportimit “Eurosport”, fokusin më të madh e ka qendërmbrojtësi holandez.

Liverpool kërkon ta blindojë lojtarin në “Anfield” me një kontratë afatgjatë, edhe pse kjo aktualja ka ende dhe dy vite të tjera.

Kujtojmë që Van Dijk vazhdon të jetë i dëmtuar në gju dhe me shumë mundësi ai do të rikthehet në fund të sezonit.

Nga ana tjetër sulmuesi egjiptian edhe mund të largohet nga kampionët e Premier League.

Për Salah ka pasur një interesim nga ana e Real Madrid dhe ndoshta kjo është arsyeja se pse drejtuesit janë stepur paksa nga rinovimi i kontratës së “Faraonit”.

Të fundit

Paga e lartë e Ronaldos problem për Juventusin

Situata me pasojat e pandemisë ka bërë që edhe klubi më i fort ekonomikisht në futbollin italian, Juventusi, të jetë i detyruar të bëjë ndërhyrje. 31 milionë neto është paga vjetore e C

Milani nuk dorëzohet për futbollistin e Fulhamit

Gjiganti italian AC Milan ka shfaqur interesim për futbollistin e Fulhamit, Zambo Anguissa, shkruan “Goal”! Milani e ka “shigjetuar” edhe verën e kaluar mesfushorin defanziv, por nuk u arrit

UEFA po mendon t’ia marrë të drejtën e organizimit të ndeshjeve tri qyteteve të mëdha evropiane për Euro 2021

UEFA po mendon të bëjë disa ndryshime sa i përket organizimit të Kampionatit Evropian Euro 2021, por që do të mbahet këtë vit. Qytetet si Dublin (Irlandë), Glasgow (Skoci) dhe Bilbao (Spanj

Kolollit i duhet ende kohë

Benjamin Kololli ende nuk është i gatshëm për lojë. Lajmi është bërë i ditur nga trajneri i skuadrës së FC Zuerichut, Massimo Rizzo. 28-vjeçari, reprezentues i Kosovës, është duke i mun

Dembele ka shënuar një supergol ndaj Sevillës (Video)

Ousmane Dembele sapo ka shënuar një supergol për Barcelonën në ndeshjen ndaj Sevillas, duke ia kujtuar tifozëve se sa i talentuar është ai. Blaugranat mbyllen pjesën e parë të ndeshjes kthy

Klopp tregon objektivin në Premier League

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka mbajtur një konferencë për media para derbit me Chelseat që zhvillohet të enjtën. Klopp theksoi se skuadra e tij synon të jetë në top 4-she. “Para n

Info Tjera