Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/03/kosova.jpeg

Zbulohet me cilat fanella do të paraqitet Kosova në duelin me SpanjënKosova sonte do të ndeshjet me Spanjën në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

Spanjollët janë nikoqirë të Përfaqësueses tonë.

Për këtë takim “Dardanët” do të jenë të veshur me fanellat e dyta, të cilat janë më ngjyrë të bardhë.

Kjo do të jetë hera e parë që Kosova do të luaj me këto fanella, pasi që në dy takimet e kaluara ndaj Lituanisë dhe Suedisë ishin paraqitur me fanella ngjyrë blu dhe ngjyrë të zezë.

Dizajni i ri i fanellave ka bërë kurioz gjithë opinionin sportiv për t’i parë ato teksa prezantohen nga futbollistët në fushën e lojës.

Fanella e dytë e Kosovës me ngjyrë të bardhë:

Image

Dueli ndërmjet Spanjës dhe Kosovës zhvillohet në stadiumin “La Cartuja” në Sevilla dhe fillon nga ora 20:45.

Të fundit

Distria Krasniqi fantastike, shpallet kampione e Evropës

Distria Krasniqi ka shkëlqyer në Kampionatin Evropian të xhudos që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Xhudistja pejane ka arritur që të fitoi medaljen e artë dhe të shpallet për herë t

Neymar ka vetëm 2 javë kohë

Sipas gazetës franceze “L’equip”, PSG-ja i ka vënë ultimatum 2 javë Neymarit për rinovimin e kontratës e cila i skadon në vitin 2022. Sipas zërave sulmuesi brazilian po mendon një rikth

Modric merr vendim për të ardhmen e tij

Real Madrid dhe Luka Modric do të vazhdojnë rrugën së bashku për të paktën një sezon më shumë. Të dy palët kanë rënë dakord për rinovimin e kontratës që do ta mbaje kroatin në klub

Formacionet zyrtare, Slavia Pragë – Arsenal: Xhaka nga minuta e parë

Slavia pret Arsenalin në ndeshjen kthyese të çerekfinales së Ligës së Evropës. Ndeshja e parë mes këtyre dy skuadrave ishte mbyllur baras 1-1 në Emirates dhe ndeshja kthyese pritet të jetë

Si do të jetë e ardhmja e Muriqit

Sulmuesi i Kosovës do t’i ketë edhe disa raste për t’u dëshmuar, në të kundërtën Lazio mund ta shesë atë Eksperienca e Vedat Muriqit në Lazio deri tash ka qenë zhgënjyese. Sulmuesi ko

Ku do të jetë e ardhmja e Lukaku

Romelu Lukaku e pranon se nuk e ka pritur një sukses të Interit këtë sezon. Sulmuesi foli për faqen e Instagramit ‘433’ në një lidhje direkte, ku edhe ka thënë disa fjalë për Scudetton.

Info Tjera