Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/zeneli.jpg

Zeneli e Berisha lirohen për dy ndeshje te KosovaKlubi i Reims i ka lejuar Arbër Zenelin dhe Valon Berishën që të luajnë në të dy ndeshjet e Kosovës në Ligën e Kombeve.

Kosova fillimisht luan me Moldavinë në Parma si mysafire, të enjten me 3 shtator, kur pritet të jetë pothuajse e kompletuar për këtë sfidë.

Bernard Challandes po ka problem për grumbullimin e lojtarëve për ndeshjen e dytë të Ligës së Kombeve kundër Greqisë në “Fadil Vokrri” që zhvillohet disa ditë më pas.

Lojtarët që luajnë në Zvicër dhe Gjermani nuk janë lejuar nga klubet që të vijnë në Prishtinë.

Por klubi francez Reims e ka konfirmuar se dyshja e tyre Arbër Zeneli dhe Valon Berisha do të jenë në grumbullim me Kosovën për të ndeshjet.

Një rikthim për Zenelin që mungon te Kosova tash e një kohë, shkaku i një lëndimi.

Dyshja luajë së bashku në Ligue 1, ku edhe kanë zhvilluar deri tani dy ndeshje.

Të fundit

Një tjetër futbollist shqiptar transferohet në Serie A

Bëhet fjalë për Andi Zeqirin talentin e Lozanës që është rritur si futbollist në Zvicër dhe ka shkëlqyer në sezonin e kaluar në Challenge League. Zeqiri i cili ka qenë pjesë edhe e 21-vj

Suarez largohet si golashënuesi i tretë në histori të Barçës

ashmë është zyrtare, Luis Suarez është larguar nga Barcelona për t’u transferuar te Atletico Madrid. Ronald Koeman nuk e deshi në skuadrën e tij dhe kështu, uruguaiani, shoku më i mirë i

Fjalët e gazetarit e bëjnë të qaj Mourinhon

Jose Mourinho i bën ditën të lumtur gazetarit maqedonas pasi qëndroi rrotull për t’iu përgjigjur pyetjes së tij, pasi u prek nga historia e kujtimit të babait të tij të ndjerë. Jose Mouri

Barcelona dhe Roma në garë për super-mbrojtësin e Chelseas

Skuadra e Barcelonës dhe Romës janë në garë për të firmosur me mbrojtësin e Chelseas, Antonio Rudiger. Sipas raportimve të fundit që vijnë nga mediat në Angi, thuhet se Barça është në

Basel blen kartonin e Zhegrovës

Edon Zhegrova rikthehet te Baseli për të qëndruar gjatë aty. Pas huazimit për 1 sezon e gjysmë që prej shkurtit të vitit 2019-të te skuadra zvicerane. Gjatë kësaj vere Zhegrova u kthye te G

Netflix do të xhirojë garën e Formula 1

Këtë të dielë, Lewis Hamilton mund të barazojë rekordin e fitoreve të Michael Schumacher (91), duke u bërë së bashku me gjermanin piloti me më shumë triumfe në historinë e Formula 1. Kë

Info Tjera