Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/Elseid-Hysaj-3-800-445.jpg

Zhvillime të papritura në të ardhmen e HysajElseid Hysaj duket se ka rilindur te Napoli pas periudhës së errët që kaloi nën drejtimin e Ancelottit.

Me emërimin e Gattusos trajner, mbrojtësi shqiptar ka luajtur shumë më tepër, madje në disa pozicione, megjithatë palët nuk kanë ndërmend të rinovojnë kontratën, që i skadon pas një viti.

Për këtë arsye, klubi dhe përfaqësuesi i shqiptarit, Mario Giuffredi, po punojnë për një zgjidhje sa më të mirë për të ardhmen.

Orët e fundit, në mediet italiane janë shtuar zërat për interesimin e Torinos, por qëndrimi i 26-vjeçarit për këtë mundësi duket se nuk ka qenë pozitiv.

Sipas “AreaNapoli.it”, për shqiptarin interesohet edhe Juventusi, ku trajneri Maurizo Sarri (mentori i shkodranit që kur drejtonte Empolin) do ta priste me shumë kënaqësi.

Hysaj, sipas zërave të fundit, mund të jetë pjesë e një marrëveshjeje të madhe mes Juventusit dhe Napolit.

Shkodrani dhe Milik do të shkonin në Torino, kurse Bernardeschi dhe Higuain në Napoli.

Për shkak të krizës së Koronavirusit, klubet duhet të gjejnë mënyra kreative për merkaton, duke parë se mungojnë paratë “cash”.

Marrëveshja të tilla, që deri dje konsideroheshin utopike, mund të bëhen realitet.

Të fundit

U turpërua nga Leicester City, flet Guardiola

Trajneri i Manchester Cityt Pep Guardiola ka deklaruar se skuadra e tij ishte nervoze në ballafaqim me Leicester Cityn si dhe ka vënë në dyshim mentalitetin e ekipit të ti pas humbjes me rezultat

Messi lojtari i katërt në histori të La Ligas që shënon gola në 17 edicione rresht

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi, është bërë vetëm lojtari i katërt në histori të La Ligas që ka shënuar gola në 17 edicione rresht në këtë kampionat. Messi realizoi një gol nga penallt

Rusët kërkojnë kapitenin e Kombëtares

Sirenat ruse në merkato bëhen më të forta për Elseid Hysaj. Mediat italiane bëjnë të ditur se Spartaku i Moskës vazhdon të këmbëngulë për të marrë shërbimet e kapitenit të kombëtare

Aston Villa dhe Leipzig tërhiqen nga blerja e Rashicës

Milot Rashica ende nuk ka vendosur për të ardhmen e tij edhe pse shumë skuadra ishin në kërkim të sulmuesit nga Kosova. Rashica ende po stërvitet me Werderi, ndërsa nga ana tjetër klubet e in

Werder ende po pret ofertat për Rashicën

Werderi i kërkon 20 milionë euro për shitjen e përfaqësuesit kosovar, të cilin e pëlqen më së shumti Aston Villa në Angli Werder Bremeni është duke pritur oferta për Milot Rashicën. Klub

Një tjetër futbollist shqiptar transferohet në Serie A

Bëhet fjalë për Andi Zeqirin talentin e Lozanës që është rritur si futbollist në Zvicër dhe ka shkëlqyer në sezonin e kaluar në Challenge League. Zeqiri i cili ka qenë pjesë edhe e 21-vj

Info Tjera