Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/02/kylian-mbappe-psg-lille_zzbrm2yp3nu11w164494zzfwa.jpg

Zhvillime të reja për të ardhmen e MbappeSulmuesi francez Kylian Mbappe është i gatshëm ta firmos kontratën e re me Paris Saint-Germaini, por vetëm nëse ekipi nga Ligue 1 i plotëson kërkesat e tij. Kështu ka raportuar të martën e përditshmja franceze “L’Equipe”.

Mbappe ka kontratë me PSG-në deri vitin tjetër kurse për ta firmosur kontratën e re afatgjate ka kërkuar që në të përfshihet një klauzolë e lirimit si dhe ta ketë pagën e përafërt me brazilianin Neymar, i cili merr tre milionë euro në muaj.

Nëse plotësohen kërkesat e tij, atëherë Mbappe nuk do të hezitojë për ta firmosur kontratën e re para përfundimit të sezonit aktual.

Sulmuesi 22-vjeçar këtë edicion ka shënuar 21 gola dhe ka bërë nëntë asistime në 30 paraqitje për PSG-në në të gjitha garat.

Të fundit

Manchester Unitedi i ofron 85 milionë euro për mbrojtësin e Real Madridit

Manchester Unitedi është i gatshëm ta derdhë një shumë të majme parash për qendërmbrojtësin e Real Madridit, Raphael Varane, sipas mediave spanjolle. Gjiganti i Premierligës Manchester Unit

Bastisje në zyrat e Barcelonës: Arrestohet ish-presidenti Bartomeu

Është arrestuar ish-presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, bashkë me shefin ekzekutiv të klubit, Oscar Grau dhe shefin për çështje ligjore, Roman Gomez Ponti, në lidhje me skandalin

Guardiola konfirmon transferimin e Garcias tek Barça

Menaxheri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka konfirmuar se Eric Garcia do jetë lojtar i Barcelonës. Eric Garcia do veshë fanellën e Barcelonës sezonin e ardhshëm, këtë e ka konfirmuar Pep G

Krerët e FBK-së ftohen në Kongresin e FIBA-s më 3 qershor

Federata Ndërkombëtare e Basketbollit (FIBA) ka bërë të ditur se do të organizojë Kongresin e saj të dytë Afatmesëm më 3 qershor 2021. “Duke pasur parasysh situatën aktuale me pandeminë

Liverpool ka gati zëvendësuesin e Klopp

Zëra të shumtë kanë nisur të spekulojnë se Jurgen Klopp mund të largohet nga drejtimi i Liverpool në fund të sezonit. Pas plot 6 vitesh në krye të “The Reds”, trajneri gjerman duket se

Messi çon Barçën afër kreut

Kur Lionel Messi është në formë, Barcelona fiton pa probleme. Argjentinasi ishte vendimtar sot në fitoren 2-0 që mori ekipi katalanas në fushën e Sevilla-s, e cila vinte pas 6 fitoreve radhazi

Info Tjera