Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/zidane-1.jpg

Zidan: Do të tentojmë të fitojmë ndeshjen e dytëZinedin Zidan e ka pranuar si rezultat të drejta atë që prodhoi fusha e lojës në takimin mes Realit dhe Çellsit.

Tekniku i madrilenëve zbuloi në konferencë për shtyp pas sfidës se fjalët e tij me Benzema kur vendosi të ndërronte francezin, nuk kishin qenë një polemikë, përkundrazi.

“Ishim shumë më mirë në pjesën e dytë, kishim më shumë rregull. Ata e nisën takimin mirë dhe janë shumë të shpejtë. Rezultati i ndeshjes është i drejtë. Dëshironim të bënim presion lart, një për një, por kur nuk e nis mirë është e vështirë. Deri te goli, pastaj ishim më mirë, më pas e kontrolluam më shumë lojën.
Por jemi në garë, do të tentojmë të fitojmë ndeshjen e dytë, jemi të lumtur me atë që kemi bërë në përgjithësi. Kur e përgatitim një ndeshje, e dimë që jemi mirë kur luajmë në transfertë. Ata janë konkurrues në këtë aspekt, kanë 16 ndeshje pa pësuar gol. Kjo shihet. Ka një arsye pse janë në gjysmëfinale, ndaj ishte një ndeshje shumë e luftuar. Çfarë tha Benzema pas zëvendësimit? Është diçka mes tij dhe meje, është personale dhe e mirë, në aspektin që është diçka shumë e mirë”, tha Zidan duke sqaruar se nuk kishte pasur polemikë me francezin.

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Info Tjera