Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/zidane.jpg

Zidane mëson lajmin e hidhur para ndeshjes me LiverpoolReal Madridi ka konfirmuar se Lucas Vazquez ka pësuar një dëmtim të ligamentit gjatë El Clasicos me Barcelonën të shtunën.

Vazquez u rrëzua pas një përplasjeje me mesfushorin e Barcelonës Sergio Busquets dhe u desh të zëvendësohej në fund të pjesës së parë të fitores 2-1.

Ende nuk është përcaktuar se sa kohë do të jetë jashtë fushe përfaqësuesi spanjoll, por ai do të humbasë pjesën tjetër të sezonit pasi të konfirmohet diagnoza.

Në deklaratën e lëshuar në faqen e internetit të klubit thuhet:

“Pas testeve të kryera sot në Lucas Vazquez nga shërbimet mjekësore të Real Madridit, ai është diagnostikuar me një ndrydhje në ligamentin e gjurit të tij të majtë. Shërimi i tij do të vazhdojë të vlerësohet.”

Kujtojmë se Real Madridi është në luftë për dy titujt më të rëndësishëm të sezonit, titullin e La Ligas dhe Ligën e Kampionëve.

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Info Tjera