Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/1301995529.0-780x439-1.jpg

Zyrtare: Anglia zyrtarizon hapjen e stadiumeve, finalja e Kupës zhvillohet me tifozëAnglia është njëri nga shtetet që po hec me hapa shumë të shpejtë për vaksionimin e popullsisë së saj për të kaluar pandeminë COVID-19.

Kësisoj pandemisë ngadalë po i vije fundi dhe pritet të rikthehet normaliteti edhe në futboll.

Anglezët do të hapin përsëri stadiumet, ku kësaj radhe për finalen e Carabao Cup.

Në këtë fainle të madhe që do të zhvillohet në Wembley do të takohen Tottenham Hotspur dhe Manchester City.

E fedarata angleze e futbollit ka konfimruar se për këtë sfidë do të dalin në shitje 8000 bileta.

Kështu, fansat e Tottenhem Hotspur dhe Manchester Cityt edhe pse në mënyrë të reduktuar, sërish do të kenë mundësinë të krijojnë atmosferë dhe të mos lejojnë një ambient të heshtur.

Të fundit

Distria Krasniqi fantastike, shpallet kampione e Evropës

Distria Krasniqi ka shkëlqyer në Kampionatin Evropian të xhudos që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Xhudistja pejane ka arritur që të fitoi medaljen e artë dhe të shpallet për herë t

Neymar ka vetëm 2 javë kohë

Sipas gazetës franceze “L’equip”, PSG-ja i ka vënë ultimatum 2 javë Neymarit për rinovimin e kontratës e cila i skadon në vitin 2022. Sipas zërave sulmuesi brazilian po mendon një rikth

Modric merr vendim për të ardhmen e tij

Real Madrid dhe Luka Modric do të vazhdojnë rrugën së bashku për të paktën një sezon më shumë. Të dy palët kanë rënë dakord për rinovimin e kontratës që do ta mbaje kroatin në klub

Formacionet zyrtare, Slavia Pragë – Arsenal: Xhaka nga minuta e parë

Slavia pret Arsenalin në ndeshjen kthyese të çerekfinales së Ligës së Evropës. Ndeshja e parë mes këtyre dy skuadrave ishte mbyllur baras 1-1 në Emirates dhe ndeshja kthyese pritet të jetë

Si do të jetë e ardhmja e Muriqit

Sulmuesi i Kosovës do t’i ketë edhe disa raste për t’u dëshmuar, në të kundërtën Lazio mund ta shesë atë Eksperienca e Vedat Muriqit në Lazio deri tash ka qenë zhgënjyese. Sulmuesi ko

Ku do të jetë e ardhmja e Lukaku

Romelu Lukaku e pranon se nuk e ka pritur një sukses të Interit këtë sezon. Sulmuesi foli për faqen e Instagramit ‘433’ në një lidhje direkte, ku edhe ka thënë disa fjalë për Scudetton.

Info Tjera