Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/LAMPARD.jpg

ZYRTARE: Lampard shkarkohet nga ChelseaLajmin e ka bërë të ditur klubi londinez përmes uebfaqes së klubit.  “Ky ka qenë një vendim shumë i vështirë, dhe jo ai që pronari dhe Bordi e kanë marrë me lehtësi”, u tha ne deklaratë.

Ne jemi mirënjohës Frankut për ato që ai ka arritur në kohën e tij si Menaxher i Klubit. Sidoqoftë, rezultatet dhe performancat e fundit nuk i kanë përmbushur pritjet e klubit, duke e lënë klubin në mes të tabelës pa ndonjë rrugë të qartë drejt përmirësimit të qëndrueshëm”, shtoi klubi.

“Asnjëherë nuk mund të jetë një kohë e mirë për t’u ndarë me një legjendë të një klubi të tillë si Frank, por pas një diskutimi dhe shqyrtimi të gjatë u vendos që një ndryshim të jetë i nevojshëm tani për t’i dhënë klubit kohë për të përmirësuar paraqitjet dhe rezultatet e këtij sezoni”, deklaroi Chelsea.

Sipas mediave angleze, Thomas Tuchel, është kandidati kryesor për të marrë drejtimin e Chelseat.

Të fundit

Liverpool dorëzohet në luftën titull, Mane tregon synimin

Sadio Mane ka pranuar se mbrojtja e titullit në Ligën Premiere ka përfunduar, duke deklaruar se diferenca e pikëve midis Liverpoolit dhe Manchester Cityt është thjesht shumë e madhe për t’u

Manchester City në kërkim të fitores

Borussia Monchengladbach do të zhvillojë ndeshje kundër Manchester Cityt në stadiumin “Puskas Arena”, në kuadër të ndeshjes së parë të fazës së eliminatorëve. Kjo është hera e parë

Lewandowski golashënuesi i tretë më i mirë në Ligën e Kampionëve

Su lmuesi i Bayern Munich, Robert Lewandowski, është bërë golashënuesi i tretë më i mirë në historinë e Ligës së Kampionëve, pas golit që e shënoi në fitoren kundër Lazios të martën

Zhvillime të reja për të ardhmen e Mbappe

Sulmuesi francez Kylian Mbappe është i gatshëm ta firmos kontratën e re me Paris Saint-Germaini, por vetëm nëse ekipi nga Ligue 1 i plotëson kërkesat e tij. Kështu ka raportuar të martën e

David De Gea drejt largimit nga Manchester United

David De Gea duket se do të largohet nga Manchester United gjatë afatit kalimtar të verës. Portieri spanjoll nuk është më i paprekshëm te Djajtë e Kuq, pasi aty po ndjen presionin e Dean Hend

Reali pa sulmuesin kryesor ndaj Atalantës

Sulmuesi i Real Madrid, Karim Benzema, nuk do jetë i pranishëm në ndeshjen me Atalantan në kuadër të Ligës së Kampionëve. Sulmuesi francez, Karim Benzema, nuk do të udhëtojë me pjesën tje

Info Tjera