Të tjera http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/astro-5.jpg

Horoskopi i dates 28 shtatorDashi

Nesër do të keni një energji të mirë, të nevojshme për të përballuar ditën tuaj.

Tani e tutje, problemet e punës do të fillojnë të zgjidhen vetë.

Sa i përket dashurisë, megjithatë, do të duhet të prisni për dhjetorin dhe janarin e ardhshëm.

Përgatituni tashmë për faktin se 2021 do të jetë viti i kthimit tuaj: Jupiteri dhe Saturni nuk do t’ju shkaktojnë më punë ose vështirësi ligjore.

Demi

Java juaj do të fillojë në këmbë të gabuar.

Mund të hasni në një kontrast të vogël, asgjë serioze!.

Në këtë moment duhet të sqaroni shumë situata në familje, ka disa gjëra për t’u rregulluar.

Nëse shtatori ishte një muaj i komplikuar për dashurinë, për fat të mirë tetori do të sjellë surpriza të bukura.

Ata që janë duke pritur për një përgjigje do të kenë një shans shumë të mirë për ta marrë atë shumë shpejt.

Binjakët

Sa më afër fundit të vitit, aq më shumë do të keni mundësinë të zgjidhni problemet tuaja.

Ju jeni duke përjetuar një fazë rindërtimi, por përparësia juaj tani është të shëroheni nga një periudhë e lodhjes së madhe.

Në dashuri, tetori do të jetë një muaj që do të vendosë kufij.

Gaforrja

Nesër do të jeni në gjendje të rifitoni pak besim.

Sigurisht, është e vërtetë që muajt e fundit në frontin e punës shenja juaj ka qenë në shënjestër duke kundërshtuar Jupiterin dhe Saturnin.

Disa projekte ose shtigje u ndërprenë.

Tetori do të jetë një muaj interesant.

Në ditët e ardhshme duhet të përpiqeni të zgjidhni problemet e vështira për t’u menaxhuar. Kini shumë kujdes!

Luani

Nesër duhet të përpiqesh të jesh pak më tolerant ndaj të tjerëve.

Hëna mund të shkaktojë disa shqetësime midis jush dhe atyre përreth jush.

Sidomos me Demin dhe Ujorin, tensionet do të jenë afër.

Në orët e ardhshme yjet do t’ju ftojnë të bëni një pauzë të vogël për reflektim.

Virgjëresha

Nesër do të jetë një ditë tjetër shumë premtuese.

Kushdo që po del me një Peshore ose Shigjetar në muajt e ardhshëm mund të jeni duke ndërtuar diçka të ftohtë.

Krijimtaria e madhe e kombinuar me inteligjencën do t’ju lejojë të arrini shumë suksese të tjera.

Për më tepër, muaji tetor do të jetë shumë interesant për dashurinë.

Peshorja

Falë Hënës, do të jetë një ditë shumë stimuluese, veçanërisht për ata që janë të përkushtuar të rizbulojnë rolin e tyre, rrugën e tyre.

Për shumë të lindur në shenjën e Peshores, gjithçka që është bërë në muajt e fundit do të duhet të rishikohet.

Akrepi

Disa projekte pune do të shkojnë me lëvizje shumë të ngadaltë, por për fat të mirë Mërkuri do të fillojë një hap të rëndësishëm në shenjën tuaj.

Të martën ose të mërkurën mund të merrni një lajm që e keni pritur për një kohë të gjatë.

Shigjetari

Nesër do të jeni shumë të vendosur dhe optimist për të ardhmen tuaj.

Nëse keni përjetuar shumë momente krize në muajt e parë të vitit, rilindja juaj e vërtetë do të fillojë nga tani e tutje.

Në dashuri do të jeni të ftuar të bëni zgjedhje të rëndësishme dhe të zhytur në mendime.

Bricjapi

Nesër do të jetë një ditë shumë emocionuese për marrëdhëniet tuaja.

Nga ana tjetër, beqarët duhet të fillojnë të shikojnë përreth.

Deri në muajin tetor do të jeni në gjendje të arrini qëllime të rëndësishme.

Dhe kjo do të vlejë edhe më shumë për ata që dinë të planifikojnë jetën e tyre.

Ujori

Nesër do të jeni mjaft të hutuar.

Do të jetë e rëndësishme të rishikoni disa çështje ekonomike: paratë vonohen të mbërrijnë ose ju jeni ai që shpenzoni shumë!

Ditët e fundit kjo situatë ju ka shkaktuar shumë mendime, aq sa ju luftoni për të fjetur natën.

Tani për tani, do të duhej diçka konkrete për t’ju dhënë më shumë qetësi.

Peshqit

Do të jeni mjaft të lodhur në orët e ardhshme, dilni nga një fundjavë stresuese.

Sidoqoftë, 48 orët e ardhshme, kur Hëna është në shenjën tuaj në aspektin e mirë të Mërkurit, ju mund të zgjidhni një problem të vogël personal ose të punës.

Të fundit

Kush ka fat sot?

Dashi – Hëna do të jetë e pranishme në shenjën tuaj duke favorizuar jetën sentimentale. Nga ana tjetër planeti Mars do të jetë shumë i favorshëm në këtë periudhë. Në punë, nëse

DASh vlerëson lart sektorin financiar në Kosovë

Departamenti Amerikan i Shtetit ka publikuar raportin për klimën e investimeve për vitin 2020 për Kosovën, ku është dhënë vlerësim i lartë për sistemin financiar të vendit. Raporti thekso

Sabri Fejzullahu dhe gruaja e tij, pajisen me pasaporta shqiptare

Këngëtari i njohur shqiptar, Sabri Fejzullahu, ditën e sotme (e mërkurë) ka bërë të ditur se është pajisur me pasaportë shqiptare së bashku me gruan e tij, Nera Fejzullahun. Lajmin e ka nd

Teleskopi më gjigant që keni parë ndonjëherë

Si e provoni sensorin e ri për kamerën dixhitale më të madhe në botë? Sigurisht që bëni një foto të brokolit. Kjo mund të tingëllojë e çuditshme, por format e ndërlikuara që gjenden n

Mbahet në Bruksel takimi i radhës mes dy vendeve

Shefi i diplomacisë evropiane Josep Borrell dhe emisari special i BE-së për dialogun, Mirosllav Lajçak, do të takohen sot me kryeministrin e Kosovës Avdullah Hoti dhe presidentin e Serbisë, Ale

Kosova pëson ulje në të bërit biznes

Dhoma Evropiane (European Chamber), ka nxjerrë raportin e fundit për vitin 2020. Në këtë raport vendi ynë ka marrë pikë negative sa i përket të bërit biznes. Bazuar në raport, Kosova ka ma

Info Tjera