Të tjera http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/perez.jpg

Perez nuk pret përjashtimin e futbollistëvePresidenti i Superligës Evropiane, Florentino Perez ka theksuar se asnjë futbollist nuk do të përjashtohet nga asnjë garë.

UEFA sot ka kërcënuar klubet dhe futbollistët se nëse marrin pjesë në Superligën Evropiane do të denohen me largim nga garat e UEFA’s, përfshirë këtu Ligën e Kampionëve, Europa League, Kampionatin Evropian dhe Kampionatin Botëror.

Por, Perez ka theksuar se kjo nuk do të ndodhë.

“UEFA është një monopol dhe duhet të jetë më e hapur … Futbolli është në një situatë shumë të vështirë dhe ne mund ta shpëtojmë atë në këtë mënyrë. Ligjërisht ne do të shkojmë aq sa të jetë e nevojshme. Futbollistët mund të qëndrojnë të qetë, sepse asgjë nuk do të ndodhë (nuk përjashtohen nga garat) “, tha Perez për El Chiringuito.

“Gjithçka që kemi bërë është një shkrim publik për të filluar bisedën me UEFA. Ne nuk mendojmë se formati i ri Championsit do të funksionojë. Askush nuk mendon. Dhe ata duan ta fillojnë atë në vitin 2024! Dhe klubet do të vdesin deri atëherë! ”

“Ne kurrë nuk kemi menduar për një ligë plotësisht të mbyllur. Nuk eshte e vërtetë. Por ajo që jep para janë lojërat e mëdha. Dhe ne do t’i shpërndajmë ato para më shumë sesa UEFA”, përfundoi ai.

Të fundit

Liderët e Ballkanit takohen në Tiranë

Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor pritet të nisë në orën 09:30, e do të mbahet në Pallatin e Brigadave. Rama do të presë fillimisht kryetarin e Këshillit të Ministrave të Bosnjës

Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nga java e ardhshme pritet të ketë mot të vranët dhe me intervale me diell dhe se kjo situatë me mot labil pritet deri ditën e enjte. Sipas

Rekord testimesh brenda 24 orëve

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 3.031 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi

Në pritje të derbit të madh anglez

Duke u cilësuar si dy skuadrat të cilat do të jenë ndër pretendentët kryesorë për titullin e Premier Ligës, Tottenham dhe Liverpool, e gjejnë vetën tani duke ndjekur skuadra të cilat momen

Pas të reshurave, vjen acari dhe ditët e akullta

Pas të reshurave, në pjesën e dytë të javës vjen acari dhe ditët e akullta.  Në fundjavë temperaturat minimale mund të zbresin edhe nën -10C. Sipas Prishtina Weather, ditën e mërkurë ka

Si është të punosh në një aeroport në kohë pandemie?

Gaelle Simon, punëtor për kontrollin e dokumenteve dhe bagazheve në aeroportin belg në Bruksel, dikur ndihej me fat që punonte në aeroport. “Është një familje kaq e madhe dhe e dashur”, t

Info Tjera