Udhëtime http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/austrian-airlans.jpg

‘Austrian Airlines’ rifillon fluturimet‘Austrian Airlines’ ka bërë sot fluturimin e para pas më shumë se tre muajsh ndalesa si pasojë e pandemisë COVID-19.

“Austrian Airlines’ i filloi sot fluturimet të cilat si destinacion kishin Amerikën. Këtë kjo kompani e ka bërë të ditur përmes një postimi dhe disa fotografive në faqen e tyre zyrtare në facebook, transmeton albinfo.ch

“Pas një pushimi prej më shumë se 100 ditësh, fluturimet tona të para të rregullta ishin sot për në Neë York, Chicago dhe Washington. Të lumtur që u kthyem”, thuhet në njoftimi.

Të fundit

Udhëtoni sigurt nga ANP “Adem Jashari”

Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari”, ka ndërmarrë të gjitha masat për të ruajtur shëndetin e udhëtarëve. Që nga hyrja në terminal ku ju presin mjekët për kont

Kapsula Dragon Space X ka hyrë në orbitën e saj të fundit të Tokës (Video)

Kapsula e Crew Dragon me Z. Behnken dhe Z. Hurley ka hyrë në orbitën e saj të fundit të Tokës para se të fillojë përpjekjen e saj për ulje në orën e ardhshme.   Udhëtimi i parë i as

Vlora,vetëm një e treta e hoteleve kanë pushues gjatë javës

Pandemi dhe turizëm, do të thotë edhe një sezon i vështirë për operatorët turistikë në Vlorë të cilët çdo ditë po përballen me humbje në financat e tyre. Edhe pse muaji korrik është

Temperatura të favorshme për plazh

Sot është një ditë shumë e përshtatshme për të bërë plazh. Moti në bregdetin shqiptar do të jetë i kthjellët në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë nj

“Syri i Sheganit”, burim i Alpeve Perëndimore

Në kufi me Malin e Zi dhe vetëm 32 kilometra nga Shkodra ndodhet ky vend magjepsës, ku turistët mund të shijojnë bukuritë e natyrës. “Syri i Sheganit”, ky burim i madh ujor prej Alpeve Per

“Syri i kaltër” parajsa natyrore në zemër të Shqipërisë

“Syri i Kaltër” në Sarandë, i cilësuar si parajsa natyrore në zemër të Shqipërisë, si dhe perla e turizmit veror ka tërhequr një numë të lartë turistësh gjatë muajve qershor dhe ko

Info Tjera