Udhëtime http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/06/grilled-watermelon-with-olive-oil-2.jpg

Hidhni pak kripë mbi shalqi dhe shikoni se çfarë do ndodhëNë stinën e verës, një nga frutat më të përdorura është shalqini, i cili është shumë i shijshëm dhe mbi të gjitha të freskon.

Nëse e doni shalqinin më të ëmbël, ekziston një truk shumë i thjeshtë që shumë pak njerëz e dinë.

Në vend të sheqerit, hidhini pak kripë dhe do shikoni që bostani do bëhet më i ëmbël.

Kripa zakonisht shërben për të zvogëluar shijen e hidhur dhe për t’i bërë frutat më të ëmbla.

Sipas një eksperti ushqimet Barb Stuckey, shalqini ka tre elementë shije.

Është e ëmbël, e thartë dhe e hidhur.

Por nëse i spërkatni pak kripë, shija e hidhur do ikë duke lëshuar ëmbëlsi.

Të fundit

Sharr Travel befason me ofertën më të re

Agjencia turistike Sharr Travel, ka vendosur që këtë verë të ju ofroj qytetarëve të Kosovës, oferta të pa përshkrueshme për pushime në bregdetin shqiptar, raporton Media Press. Sharr Trave

Nga ANP “Adem Jashari” drejtë destinacionit të shumë kërkuar Malmo

Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari” LKIA, ka njoftuar se nga sot Kosova lidhet me qytetin e bukur Malmo të Suedisë përmes Kompanisë Ajrore Europiane “Air Mediterrenean&

Ekspertët tregojnë si duhet të veproni për të mos u infektuar në avion

Mbajtja e një sediljeje bosh në avion përgjysmon rrezikun e infektimit të pasagjerëve. Profesori dhe eksperti Arnold Barnett nga Massachusetts ka bërë një studim për të vlerësuar rrezikun e

Startojnë lidhjet e reja ndërkombëtare të trenit në Zvicër

Që nga e shtuna, më datë 4 korrik TGV Lyria me shpejtësi të lartë fillon të operojë disa trena duke filluar nga qytetet zvicerane të Gjenevës, Lausanne, Basel dhe Cyrih, deri në Paris dhe M

10 mrekullitë turistike të Elbasanit për këtë verë (Foto)

Mes historisë, kulturës edhe bashkëjetesës fetare qyteti i Elbasanit mund të eksplorohet shumë mirë pa shpenzuar shumë para. Nga kanionet, ujëvarat dhe malet, ja top 10 aktivitetet falas në

Kosova dhe Britania e Madhe me linjë ajrore

Nga e shtuna, kompania e njohur ajrore British Airways ka nisur fluturimet duke e lidhur Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” me aeroportin e njohur Heathrow. Ky destinacion do

Info Tjera