Horoskopi http://mediapress.al/wp-content/uploads/2017/03/motifresket24342.jpg

Parashikimi i motit për sot

Publikuar: 20/05/2018

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesëshme.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 19-21 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesishtë nga verilindja me shpejtësi 1-6m/s.

Sipas institutit, java e ardhshme do të karakterizohet me reshje shiu.