Udhëtime http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/106808776_2673719942917689_5712888280344167246_n.jpg

Kosova dhe Britania e Madhe me linjë ajroreNga e shtuna, kompania e njohur ajrore British Airways ka nisur fluturimet duke e lidhur Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” me aeroportin e njohur Heathrow.

Ky destinacion do të jetë funksional për 3 muaj me moton “To Fly, To Serve”.

Destinacioni i Heathrow, nuk ishte shërbyer asnjëherë më parë nga Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari” LKIA, por nga 4 Korrik 2020 do të operoj fluturimet e rregullta çdo të shtunë.

Të fundit

Në “zemër” të Europës bie 25 cm dëborë

Rajoni i “Stelvio Pass” në veri të Italisë sot është zbardhur nga bora. Bima që ka 100 % të njëjtët efekte të fuqishme anti-inflamatore dhe antioksidente si ibuprofeni Rreth 25 centimetr

Gabimet trashanike që bëni kur paketoni valixhen e pushimeve

Rregulli nr.1: Nëse nuk e ngrini dot çantën apo valixhen, keni marrë me vete më shumë se ç’duhet! Fillimisht bëni një listë të gjërave që do të merrni me vete, të cilën mundësisht h

Udhëtoni sigurt nga ANP “Adem Jashari”

Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari”, ka ndërmarrë të gjitha masat për të ruajtur shëndetin e udhëtarëve. Që nga hyrja në terminal ku ju presin mjekët për kont

Kapsula Dragon Space X ka hyrë në orbitën e saj të fundit të Tokës (Video)

Kapsula e Crew Dragon me Z. Behnken dhe Z. Hurley ka hyrë në orbitën e saj të fundit të Tokës para se të fillojë përpjekjen e saj për ulje në orën e ardhshme.   Udhëtimi i parë i as

Vlora,vetëm një e treta e hoteleve kanë pushues gjatë javës

Pandemi dhe turizëm, do të thotë edhe një sezon i vështirë për operatorët turistikë në Vlorë të cilët çdo ditë po përballen me humbje në financat e tyre. Edhe pse muaji korrik është

Temperatura të favorshme për plazh

Sot është një ditë shumë e përshtatshme për të bërë plazh. Moti në bregdetin shqiptar do të jetë i kthjellët në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë nj

Info Tjera