Udhëtime http://mediapress.al/wp-content/uploads/2018/02/motivranesira15060612059324308137914.jpg

Moti me vranësira

Publikuar: 15/04/2018

Instituti hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Sipas IHMK, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 22-24 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi veriperendimit dhei juglindjes me shpejtësi deri 8m/s.