Udhëtime http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/20200811_100642.jpg

Nëse niseni për Shëngjin ju pret kjo ‘befasi’Derisa këto ditë sipas statistikave është rritur numri i kosovarëve që ia kanë mësyrë rivierës shqiptare, pushuesit nga Kosova do t’i pres një befasi.

Ka disa ditë që një pjesë e rrugës kryesore të Shëngjinit është bllokuar për parkim.

Madje nëse e parkoni veturën në atë pjesë ju pret kjo siç i ndodhi kësaj veture të një pushuesit nga Kosova.

Disa prej pronarëve të hoteleve kanë thënë të jenë zënë në befasi nga një vendim i tillë që sipas tyre e ka marrë komuna.

Ata kanë deklaruar për Media Press se të gjithë pushuesit duhet të gjejnë vetë një parking për veturën, ku çmimi për 24 orë parkim sillet mes 2.5-3 euro.

Bllokimi është bërë për të mundësuar lëvizjen më të lirë të pushuesve, por derisa numri i pushuesve është shumë më i vogël, është konsideruar vendim i gabuar.

Të fundit

Mbi 200 mijë pushues në qershor-gusht në Sarandë

Qyteti bregdetar i Sarandës edhe këtë sezon veror ishte një ndër destinacionet kryesore të turizmit. I njohur për plazhet mahnitëse, ujin e kristaltë dhe monumentet e shumta natyrore gjatë p

Restauranti që po vjedh vëmendjen e mijëra vizituesve

Nëse ju doni të pini një filxhan çaj ose të hani një dreke të shijshme do të duhet të  merni parasysh disa gjëra para se të shkoni.  Ky restorant në Weissbad ndodhet rreth 5.000 metra mb

Fluks i madh automjetesh në Morinë

Fluks i madh automjetesh në pikën doganore të Morinës. Mësohet se mëngjesin e sotëm kanë hyrë në Shqipëri mbi 7 mijë qytetarë të Kosovës, për të kaluar fundjavën në bregdetin shqipt

Vendet ku mund të udhëtohet pavarësisht koronës

Sezonit veror në Evropë ngadalë po i vjen fundi. Në shumë vende numri i infeksioneve me korona po rritet sërish. Vendet po mbrohen me rregulla dhe kushtëzime të reja. Ku është maska e detyru

Njihuni me fshatin historik shqiptar në Bullgari

Referuar shkrimeve për ngulimet e njohura shqiptare nga trojet kombëtare, një ngulim i madh e plot histori është një fshat i fisëm shqiptar, më saktësisht në Bullgari, pranë ish-kryeqytetit

Pishinat e mrekullueshme që i ka falë natyra (Foto)

Pishinat e travertinës në Pamukkale, Turqi, janë një fenomen natyror. Ato formohen përmes grumbullimit të mineralit karbonat, nga ujit që rrjedh. Kjo mrekulli e natyrës tërheq turistë nga e

Info Tjera