Udhëtime http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/air-mediterran.jpg

Nga ANP “Adem Jashari” drejtë destinacionit të shumë kërkuar MalmoAeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari” LKIA, ka njoftuar se nga sot Kosova lidhet me qytetin e bukur Malmo të Suedisë përmes Kompanisë Ajrore Europiane “Air Mediterrenean”.

Fluturimet e rregullta janë planifikuar dy herë në javë, çdo të martë dhe të shtunë.

Nisja nga Prishtina në orën 18:00, ndërsa nisja nga Malmo në orën 23:00.

Të fundit

Ishulli i kuq apo “marsi i dytë”

A keni parë ndonjëherë rërë dhe ujë në ngjyrë të kuqe të errët? Këto dy fakte natyrore të pazakonta janë zbuluar në ishullin Hormuz. Është një bregdet i mrekullueshëm që për nga p

Moti keq prish pushimet në Shqipëri

Pushuesit në bregdetin e Shqipërisë nuk po gjejne rehat me motin. Edhe pse dita nisi me mot të kthjellët në bregdet, pasditja pritet të sjellë ndryshime që mund të prishin planet e pushuesve

Vikendi me shi në Shqipëri

Dita nis me mot të kthjellët dhe alternime vranësirash në Shqipëri, të cilat gjatë pjesës së dytë të ditës do të shtohen duke sjellur reshje të izoluara dhe mesatare. Reshjet fillimisht

Destinacionet që duhen shmangur gjatë shtatzënisë

Kur të vendosni të udhëtoni, mundohuni të zgjidhni një destinacion të përshtatshëm. Klima e nxehtë mund të mos jetë një zgjedhje e mirë. Vendet me lartësi të mëdha mbi nivelin e detit

Edhe njё kompani e re ajrore europiane nё ANP ‘Adem Jashari’

Smartlynx ateroi pёr herё te parё sot nё Aeroportin Ndёrkombёtar tё Prishtinёs (ANP) ‘Adem Jashari ‘LKIA, me planifikimin e fluturimeve pёr nё shtetin e Gjermanisё. Smartlynx do tё sta

Mos u nisni për pushime në Shqipëri, moti nuk është në anë tuaj

Kjo e mërkurë e ka gjetur rajonin nën “pushtetin” e reshjeve të shiut. Nga reshjet nuk është kursyer as bregdeti shqiptar, ku që nga mbrëmë ka nisur destabilizimi të motit. Në një vide

Info Tjera