Udhëtime http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/03/tn_00005.jpg

Njihuni me “Liqenin e Dashurisë”“Liqeni i Dashurisë”, një liqen artificial në formë zemre në shkretëtirë pranë Dubai është ndoshta një nga atraksionet më mbresëlënëse për çiftet romantike që vizitojnë Lindjen e Mesme.

Dubai nuk ka mungesë të atraksioneve me famë botërore, por ka shumë më shumë për të zbuluar në shkretëtirën përreth qytetit më të populluar në Emiratet e Bashkuara Arabe.

Një perlë e tillë e fshehur është Liqeni artificial i Dashurisë, teknikisht dy liqene të ndërthurura në formë zemre të vendosura pranë oazit të Al Qudra.


Me një sipërfaqe prej 550,000 metra katrorë, ky atraksion mahnitës turistik është i dukshëm edhe nga hapësira.

Të fundit

Ky është shpallur qyteti më i jetueshëm në botë

Auckland në Zelandën e Re është emëruar qyteti më i jetueshëm në botë, në një renditje vjetore që është zhvendosur nga pandemia e koronavirusit. Anketa e Njësisë së Inteligjencës Eko

Disa arsye pse duhet ta vizitoni zemrën e Azisë

Tajvani është një nga vendet më të vogla në Azi, por një nga më të pasurit në botë. Në Tajvan ka shumë rrokaqiej dhe ndërtesa industriale, por ka edhe shumë peizazhe piktoreske që nuk

Turizmi veror në sprovën e dytë të COVID-19

Turistët e parë ukrainas mbërritën në vend më 25 prill. Frekuenca e charter-ave që sjell këtë grup të organizuar pritet të rritet në vazhdim, duke dhënë optimizëm se vera e këtij viti

Çmimet për pushime mund të rriten gjatë verës

Çmimet për udhëtimet ndërkombëtare pritet të rriten këtë vit për shkak të rritjes së kërkesës së madhe dhe numrit më të vogël të aeroplanëve, ka thënë shefi ekzekutiv i kompanisë

Ja si do të duket dyshemeja e re e Koloseut të Romës

Qeveria italiane ka miratuar një plan për ta bërë Koloseun antik të Romës me një dysheme të re, duke u dhënë vizitorëve mundësinë vizitorëve të qëndrojnë aty ku galdiatorët luftuan d

Ende pa nisur sezoni, kosovarët ‘pushtojnë’ bregdetin shqiptar

Kjo fundjavë shënoi nisjen e plazhit thuajse në të gjithë bregdetin ende pa nisur sezoni turistik. Shqiptarët e Kosovës janë të parët që janë vendosur në Sarandë për pushime disa ditore

Info Tjera