Udhëtime http://mediapress.al/wp-content/uploads/2017/11/moti11021478071588375484133510.jpg

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Publikuar: 11/03/2018

Vendi ynë do të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik.

Në këtë situatë meteorologjike do të mbajë mot me diell, vende –vende me mjegull dhe pjesërisht i vranët .

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-3 gradë Celsius, ndërsa temperaturat maksimale do të jenë tipike pranverore nga 15-18 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja e lehtë deri mesatare”, ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës përmes një komunikate për media