Udhëtime http://mediapress.al/wp-content/uploads/2018/04/spring-10.jpg

Parashikimi i motit për javën që vjen

Publikuar: 20/04/2018

Në javën e ardhshme pritet të ketë reshje, por temperaturat do të jenë të larta, mbi vlerat e mesatareve.

“Do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 23-25 gradë Celsius. Shtypja atmosferike mbetet e lartë, mbi vlerat e normales. Indeksi UV në kufijtë e rrezikshmërisë. Do të fryjë erë nga drejtimet e ndryshme, e lehë deri mesatare”, thuhet në njoftimin e Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës.