Udhëtime http://mediapress.al/wp-content/uploads/2018/03/MOTI-1-1.jpg

Parashikimi i motit për sot

Publikuar: 08/04/2018

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës sot do të mbajë mot i mirë.

IMHK ka njoftuar Temperaturat do të ngriten mbi vlerat e mesatareve krahasuar me të njëjtin muaj të viteve paraprake.

Në disa lokalitete për shkak të ndryshimeve të mëdha të gjendjes termike dhe kushteve tjera klimatologjike , ka mundësi që në orët e para të ketë mjegull afatshkurtër.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-8 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihet të lëvizin nga 16-21 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja por të dielën do të kemi masa të ajrit nga juglindja me shpejtësi 1-5m/s.