Udhëtime http://mediapress.al/wp-content/uploads/2018/02/shiu37973.jpg

Parashikimi i motit për sot

Publikuar: 04/03/2018

Instituti hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje shiu.

Temperaturat minimale kanë lëvizur ndërmjet 3-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 6-7 gradë Celsius.

Shtypja atmosferike është nën vlerate normales, lagështia relative e ajrit 86 %, dukshmëria horizontale mbi 8 km.

Do të fryjë erë nga juglindja  me shpejtësi 1-5m/s.