Udhëtime http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/800-0-938c2bf0cd6eb5456901d2a374503e26.jpg

Temperatura të favorshme për plazhSot është një ditë shumë e përshtatshme për të bërë plazh.

Moti në bregdetin shqiptar do të jetë i kthjellët në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të sillen mes 20-33 gradë celcius në zonat malore, në zonat e ulëta nga 25 në 39 dhe në zonat bregdetare nga 27 në 39 gradë celcius.

Era do të fryejë në drejtim Veripërëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 4 ballë.

Të fundit

Udhëtoni sigurt nga ANP “Adem Jashari”

Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari”, ka ndërmarrë të gjitha masat për të ruajtur shëndetin e udhëtarëve. Që nga hyrja në terminal ku ju presin mjekët për kont

Kapsula Dragon Space X ka hyrë në orbitën e saj të fundit të Tokës (Video)

Kapsula e Crew Dragon me Z. Behnken dhe Z. Hurley ka hyrë në orbitën e saj të fundit të Tokës para se të fillojë përpjekjen e saj për ulje në orën e ardhshme.   Udhëtimi i parë i as

Vlora,vetëm një e treta e hoteleve kanë pushues gjatë javës

Pandemi dhe turizëm, do të thotë edhe një sezon i vështirë për operatorët turistikë në Vlorë të cilët çdo ditë po përballen me humbje në financat e tyre. Edhe pse muaji korrik është

“Syri i Sheganit”, burim i Alpeve Perëndimore

Në kufi me Malin e Zi dhe vetëm 32 kilometra nga Shkodra ndodhet ky vend magjepsës, ku turistët mund të shijojnë bukuritë e natyrës. “Syri i Sheganit”, ky burim i madh ujor prej Alpeve Per

“Syri i kaltër” parajsa natyrore në zemër të Shqipërisë

“Syri i Kaltër” në Sarandë, i cilësuar si parajsa natyrore në zemër të Shqipërisë, si dhe perla e turizmit veror ka tërhequr një numë të lartë turistësh gjatë muajve qershor dhe ko

Propozohet ndërtimi i trenit të shpejtë, përfshihet edhe Kosova

Europa duhet të përmirësojë më tej logjistikën e saj, sidomos nëpërmjet ndërtimit të rrjeteve moderne hekurudhore me shpejtësi të lartë, të cilët do të realizojnë një komunikimin të

Info Tjera