Udhëtime http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/06/106230106_2668373766785640_5654823624117988480_n.jpg

Udhëtarët e parë zbresin në ANP “Adem Jashari”Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari” nga orët e para të mëngjesit të së dielës ka nisur të pres ardhjen e mërgimtarëve në Kosovë.

Fluturimi i parë u realizua në orën 00:50 me mërgimtar që vinin nga Baseli i Zvicrës me Air Mediterrenean.

Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” u hap për fluturime gati 3 muaj pas mbylljes, për shkak të pandemisë.

Për sot janë planifikuar 30 vajtje/ardhje.

Të fundit

Startojnë lidhjet e reja ndërkombëtare të trenit në Zvicër

Që nga e shtuna, më datë 4 korrik TGV Lyria me shpejtësi të lartë fillon të operojë disa trena duke filluar nga qytetet zvicerane të Gjenevës, Lausanne, Basel dhe Cyrih, deri në Paris dhe M

10 mrekullitë turistike të Elbasanit për këtë verë (Foto)

Mes historisë, kulturës edhe bashkëjetesës fetare qyteti i Elbasanit mund të eksplorohet shumë mirë pa shpenzuar shumë para. Nga kanionet, ujëvarat dhe malet, ja top 10 aktivitetet falas në

Kosova dhe Britania e Madhe me linjë ajrore

Nga e shtuna, kompania e njohur ajrore British Airways ka nisur fluturimet duke e lidhur Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” me aeroportin e njohur Heathrow. Ky destinacion do

‘Austrian Airlines’ rifillon fluturimet

‘Austrian Airlines’ ka bërë sot fluturimin e para pas më shumë se tre muajsh ndalesa si pasojë e pandemisë COVID-19. “Austrian Airlines’ i filloi sot fluturimet të cilat si destinacion

Shtëpia e bukur lëvizëse (Foto)

Çifti Robbie dhe Priscilla kanë befasuar gjithë lagjen dhe të njohurit me shndërrimin e një autobusi shkolle në një shtëpi lëvizëse. Ata blenë autobusin e shkollës Thomas në vitin 1998.

Aeroporti me njoftim të ri për udhëtarët

Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari” ka njoftuar të gjithë udhëtarët se nuk ka restriksione në pranimin e udhëtarëve pavarësisht nacionalitetit të tyre. Porti i vetëm aj

Info Tjera